Zawody sportowo-pożarnicze

W sobotę 9 czerwca, na boisku sportowym przy ul. Kasprowicza w Ludwikowicach Kłodzkich, odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W sportowej rywalizacji wzięły udział drużyny dziecięce, młodzieżowe, kobiece i męskie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Bożkowa, Czerwieńczyc, Jugowa, Nowej Wsi Kłodzkiej, Sokolca, Woliborza oraz zaprzyjaźnione drużyny z Drogosławia, Kaplicy w gminie Somonino i z SDH Jetrichov w Czechach

Zawody zostały przygotowane przez OSP Ludwikowice Kłodzkie, a nad przebiegiem zawodów czuwali: Dariusz Chojecki, wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Kłodzku, członkowie Gminnego Zarządu OSP RP – prezes Bartosz Słoninka, wiceprezes Adrianna Mierzejewska, komendant Paweł Gargol oraz Rafał Chorzewski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowej Rudzie.

W najmłodszej kategorii „ISKIERKI” zwyciężyła drużyna OSP Czerwieńczyce z czasem 89,29, a tuż za nią na podium znalazło się OSP Nowa Wieś Kłodzka (czas 90,20) i OSP Wolibórz (czas 90,63). Poza podium w kategorii dziecięcej Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Nowej Rudy-Drogosławia (czas 109,55), Sokolca (czas 121,44) oraz Dzikowca (czas 170,21).

W kategorii młodzieżowej wygrała drużyna z OSP Nowa Wieś Kłodzka z czasem 80,17. Drugie miejsce zajęła młodzież z OSP Wolibórz (czas 81,61), na trzeciej pozycji uplasowała się ekipa z OSP Jugów (czas 93,26). Poza podium w tej kategorii młodzież z OSP Bożków z czasem 97,64.

W kategorii kobiet triumfowały panie z OSP Czerwieńczyce z czasem 91,98, tuż za nimi drugą lokatę zajęła żeńska drużyna z OSP Wolibórz z czasem 92,88. Na najniższym stopniu podium stanęły panie z OSP Bożków (czas 97,01).

W kategorii męskiej pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Wolibórz z czasem 90,24. O włos, na drugim miejscu, było OSP Nowa Wieś Kłodzka (czas 90,75), 3 miejsce zajęła drużyna z OSP Bożków (czas 92,25). Poza podium znalazły się OSP Jugów z czasem 110,58 oraz OSP Sokolec (czas 122,79).

Identycznie wyglądało męskie podium w kategorii OPEN, w których oprócz gminnych drużyn brały również udział ekipy zaproszonych gości. Poza podium, 4 miejsce zajęli panowie z SDH Jetrichov z czasem 93,81, 5 miejsce – OSP Kaplica (czas 102,02), 6 miejsce – OSP Nowa Ruda Drogosław (czas 110,06, tuż za nimi OSP Jugów z czasem 110,58, a ostatnia lokata przypadła w udziale OSP Sokolec z czasem 122,79.
Na zwycięzców czekały puchary i nagrody.

Str. 17 w numerze 334 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.