Weekend turniejowy

W ubiegłą sobotę i niedzielę halę noworudzkiego CTS wypełnili młodzi piłkarze, którzy rywalizowali w dwóch turniejach zorganizowanych przez sekcję piłki nożnej KS Piast

W sobotę siedem zespołów młodzików walczyło o Puchar Prezesa NTBS Mariana Zdunka. Poza gospodarzami w imprezie udział wzięli: AP Champions Nowa Ruda, Polonia Bystrzyca Kłodzka, Włókniarz Kudowa, Pogoń ZEM Duszniki, Hutnik Szczytna, MKS Nysa Kłodzko. 21 spotkań (każdy z każdym), stojących na niezłym poziomie, przysporzyło wiele emocji widowni, która obejrzała 84 gole.

Pogoń ZEM Duszniki – Hutnik Szczytna 0:2

KS Piast Nowa Ruda: Maciej Kosmal, Kacper Sawicki, Alan Bednarek, Aleksander Kuczyński, Mikołaj Łada, Jakub Piasecki, Mikołaj Kowalczyk, Jakub Pilczuk, Adam Biela, Miłosz Kowal, Jakub Wiśniewski, Michał Domagalski

Bramki dla Piasta: Kacper Sawicki (6), Mikołaj Łada (4), Aleksander Kuczyński (2), Jakub Wiśniewski, Michał Domagalski
AP Champions Nowa Ruda: Błażej Szafran, Patryk Jaroczyński, Artur Bełza, Karol Wiącek, Adrian Pasek, Wiktor Nowak, Patryk Iwanek, Marcel Gumowski, Adrian Kozłowski

Bramki dla Akademii: Karol Wiącek (8), Adrian Pasek (2), Błażej Szafran (2), Artur Bełza (2), Wiktor Nowak
W rywalizacji najlepsza okazała się kłodzka Nysa, na drugim miejscu sklasyfikowany został Włókniarz Kudowa, a na najniższym stopniu podium stanął Piat Nowa Ruda.

7. Pogoń ZEM Duszniki

Nagrody indywidualne: Najlepszy bramkarz: Kamil Południka – Włókniarz Kudowa, Najlepszy zawodnik: Karol Wiącek – AP Champions Nowa Ruda, Król strzelców: Kacper Hajłasz – Nysa ­Kłodzko.

Najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani okazałymi pucharami i statuetkami.

W niedzielę 9 grudnia odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar prezesa ZWIK Ryszarda Rzeczyckiego, w którym rywalizowali zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów: Piast I Nowa Ruda, Piast II Nowa Ruda, Polonia Bystrzyca Kłodzka, Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Orlik Kłodzko, Nysa Kłodzko, Pogoń Duszniki-Zdrój, Lechia Dzierżoniów, Kalenica Jugów, UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz.
W wyniku losowania zespoły podzielone zostały na 3 grupy. W poszczególnych grupach zespoły grały systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup przechodzili do drugiej fazy turnieju – do grupy mistrzowskiej, walczącej o miejsca 1-3. Drużyny, które zajęły miejsce drugie w grupie, przechodziły do grupy wicemistrzowskiej i miały okazję walczyć dalej o miejsca 4-6, natomiast drużyny, które w poszczególnych grupach zajęły trzecie miejsce oraz drużyna która zajęła 4 miejsce w grupie 3, w drugiej fazie turnieju walczyły o miejsca 7-10, w tzw. grupie brązowej.

W grupie I turnieju wyniki były następujące:
Piast I Nowa Ruda – Piast II Nowa Ruda 7:1
Piast I Nowa Ruda – Nysa Kłodzko 0:2
Piast II Nowa Ruda – Nysa Kłodzko 0:1

W wyniku rozgrywek w grupie pierwszej do grupy mistrzowskiej awansowała Nysa Kłodzko, Piast I Nowa Ruda trafił do grupy wicemistrzowskiej, a Piast II Nowa Ruda do grupy brązowej.

W grupie drugiej padły następujące wyniki:
Polonia Bystrzyca Kłodzka – UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz 6:0
Polonia Bystrzyca Kłodzka – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 3:1
UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 1:4

W drugiej części turnieju drużyna Polonii Bystrzyca Kłodzka zagrała w grupie mistrzowskiej, Zjednoczeni Ścinawka Średnia w grupie wicemistrzowskiej, a UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz w grupie brązowej.

Grupa trzecia była jedyną 4-zespołową grupą w tym turnieju i padły w niej następujące wyniki:
Lechia Dzierżoniów – Pogoń Duszniki-Zdrój 4:0
Orlik Kłodzko – Kalenica Jugów 2:1
Lechia Dzierżoniów – Orlik Kłodzko 3:1
Pogoń Duszniki-Zdrój – Kalenica Jugów 2:1
Lechia Dzierżoniów – Kalenica Jugów 6:1
Pogoń Duszniki-Zdrój – Orlik Kłodzko 0:1

Lechia Dzierżoniów uzyskała prawo do rywalizacji w grupie mistrzowskiej, Orlik Kłodzko zagwarantował sobie występ w grupie wicemistrzowskiej, a drużyny Pogoni Duszniki-Zdrój i Kalenicy Jugów uzupełniły skład grupy brązowej w drugiej części turnieju.

Drugą fazę turnieju otworzył mecz grupy mistrzowskiej pomiędzy Nysą Kłodzko, a Polonią Bystrzyca Kłodzka. W grupie tej zanotowaliśmy następujące wyniki:
Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Orlik Kłodzko 5:0
Walczące w grupie brązowej o miejsca 7-10 drużyny odnotowały następujące wyniki:

10. UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, natomiast pierwsze trzy drużyny dodatkowo uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami.
Oprócz nagród zespołowych organizatorzy również przyznali nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz turnieju – Kuba Frygies (Lechia Dzierżoniów)
Najlepszy zawodnik turnieju – Maurycy Majewski (Lechia Dzierżoniów)
Najlepszy strzelec turnieju – Kamil Ziółkowski (Lechia Dzierżoniów)
KS Piast Nowa Ruda pragnie serdecznie podziękować fundatorom nagród oraz wszystkim osobom, które wsparły organizację turniejów.

Str. 22-23 w numerze 359 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.