Piast remisuje z Nachodem

W swojej drugiej grze kontrolnej noworudzki Piast zremisował z FK Nachod 2:2. Pojedynek, jak na mecz towarzyski, obfitował w twardą walkę. Zawodnicy obydwóch drużyn wkładali dużo zaangażowania w grę. Piast stworzył sobie więcej czystych sytuacji bramkowych, ale to goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Trener Przemysław Malczyk mógł sprawdzić czterech graczy testowanych. Z dobrej strony zaprezentowali się: bramkarz oraz środkowy obrońca, który z powodzeniem radził sobie także w linii pomocy. Pojedynek zakończył się kilka minut przed planowanym czasem, ponieważ Czesi niezadowoleni z decyzji sędziego (odgwizdana pozycja spalona), postanowili zejść z boiska…

W najbliższą sobotę, w kolejnej grze testowej zmierzymy się z inną czeską drużyną – FK Lipczany.

Piast ZPAS Nowa Ruda – FK Nachod 2:2
Bramki: R. Bolisęga, E. Polak, B. Chabrowski
Piast ZPAS: zawodnik testowany – A. Osicki, E. Polak, zawodnik testowany, D. Kęska, zawodnik testowany, P. Sustek, zawodnik testowany, M. Schmidt, K. Mika, B. Chabrowski. W drugiej połowie na boisku pojawili się: D. Gasiński, K. Malec, M. Rosoliński, S. Sarkowicz, W. Garbicz, P. Kozielec, P. Rakowski

Str. 23 w numerze 366 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.