Garmin Ultra Race Radków

W miniony weekend Kraina Gór Stołowych gościła biegaczy z całej Polski i nie tylko podczas zmagań z Garmin Ultra Race Radków 2019. G. U. R. To cztery dystanse do pokonania w przeciągu trzech dni: 81 km w piątek, 53 km w sobotę oraz 24 i 9 km w niedzielę. 52 śmiałków odważyło się podjąć wyzwanie w challenge i wystartować na 3 dystansach pokonując w trzy dni łącznie 158 km.

Zawodnicy Aktywna Nowa Ruda zaczęli swe zmagania z GUR od dystansu 53 km. Na dystansie ultra z trasą i własnymi słabościami walczyli: Marcin Krupa, który osiągnąwszy czas 05:24:00 zajął imponujące 8 miejsce open i 3 miejsce na podium w kategorii M40.

Justyna Leśniewska, która debiutując na dystansie ultra uzyskała czas 06:50:38 na mecie zjawiła się jako 18 kobieta zajmując 115 miejsce open i 10/ K30.

Kolejny debiutant dystansu ultra – Tomasz Biecuszek, z czasem 07:05:42 zajął 143 miejsce open i 54/M40.

Następnego dnia na starcie ustawili się: na dystansie 24 km Tomasz Samosenek, to jego pierwszy tak poważny dystans w biegach górskich. Tomasz trasę pokonał w czasie 02:16:54 co dało mu rewelacyjne – zważywszy na frekwencję – 20 miejsce open i 10 /M30 oraz na dystansie 9 km Lidia Gąsiewska, która uzyskując czas 01:10:37 uzyskała 58 miejsce open i 3 miejsce na podium w kategorii K30.

Ogromne gratulacje dla naszych zawodników zmagających się z Garmin Ultra Race za osiągnięcie tak imponujących wyników, za walkę, siłę, charyzmę i niezłomność, szczególnie osobom wyróżnionym na podium. Wszystkie dystanse tych zawodów charakteryzują się bardzo trudną technicznie trasą, z którą nasi zawodnicy sobie poradzili, za co należą im się słowa uznania, bo nie wszyscy są w stanie ukończyć te zawody. Brawa dla debiutantów za odwagę podjęcia wyzwania i ukończenia biegu pomimo trudności.

Str. 26 w numerze 398 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.