Trzech na mieszkanie

To już pewne. Prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej noclegownia dla bezdomnych w Nowej Rudzie funkcjonować będzie tylko do końca roku. Co z ludźmi, którzy tam przebywają?

W związku z wejściem w życie przepisów regulujących funkcjonowanie noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych i ogrzewalni, zachodzi konieczność dostosowania obecnie funkcjonujących placówek do wymaganych standardów. W przypadku noclegowni – prowadzonej przez noworudzki MOPS – która zorganizowana jest w dwóch mieszkaniach w budynku socjalnym przy ul. Zaułek 7-9, należałoby zmienić przeznaczenie pomieszczeń, m.in. wydzielić jadalnię, świetlicę oraz zamykane pomieszczenie biurowe, magazyn na czystą pościel i odzież oraz zatrudnić co najmniej trzech opiekunów. A na to nie stać budżetu „miasta”.
Jak nas poinformowała Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, noclegownia czynna będzie do końca 2017 roku. Po tej dacie zniknie z krajobrazu miasta. Co stanie się z ludźmi tam nocującymi?

Więcej informacji na str. 3 w numerze 293 tygodnika „Noworudzianin” Numer 293
18-24 sierpnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *