WIEŻA zdominowała Kinder+ Sport

Zawodniczki Wieży zdobyły Mistrzostwo Dolnego Śląska w trzech kategoriach. Klub z Radkowa będzie reprezentował województwo na Mistrzostwach Polski KINDER + Sport w Zabrzu czterema drużynami. Jest to pierwsze takie zdarzenie w historii Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, aby jeden klub zdobył mistrzostwo w każdej kategorii

Pod koniec kwietnia swój awans wywalczyły dziewczęta w kategorii trójek. W finale wojewódzkim który odbył się w Wałbrzychu, wygrały wszystkie siedem spotkań i okazały się niepokonane w województwie. Uczniowski Klub Sportowy „Wieża” Radków reprezentowały: Julia Szydełko, Amelia Sikora, Malwina Słabicka, Oliwia Kołacz. Dziewczyny jako pierwsze wywalczyły awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lipca.

Podobny wynik osiągnęły „czwórki”, które po dwóch turniejach eliminacyjnych, zajmując V i II miejsce, nie były faworytem rozgrywek finału wojewódzkiego w Miliczu. Znalazło się tam osiem najlepszych zespołów i to właśnie dziewczęta z Radkowa zostały Mistrzem Dolnego Śląska. Klaudia Huć, Maja Baran, Joanna Narolska, Ines Szydełko, Joanna Norek i Wiktoria Bednarczyk wygrały siedem spotkań i ­pojadą na Finał Ogólnopolski do Zabrza.

Kolejną kategorią, w której udało się awansować do finału wojewódzkiego, była kategoria dwójek. Tu klub z Radkowa miał dwóch swoich reprezentantów. W Miliczu Radków był bezkonkurencyjny w całej finałowej rywalizacji. Jednym z najciekawszych pojedynków tego turnieju był mecz między drużynami Wieży. Po zaciętej rywalizacji i wyrównanym spotkaniu, Mistrzostwo Dolnego Śląska wywalczyły: Martyna Horodecka, Emilia Gaik i Laura Michajluk, a wicemistrzostwo przypadło Natalii Czerwińskiej, Nikoli Kimli i Emilce Kantor – miejsce to również jest premiowane wyjazdem na Mistrzostwa Polski. W tym roku dwie radkowskie drużyny będą reprezentować Województwo Dolnośląskie w Zabrzu.

W trzech kategoriach siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wieża” Radków zdominowały rozgrywki Kinder + Sport na Dolnym Śląsku. Cztery zespoły początkiem lipca przystąpią do rywalizacji z rówieśniczkami z całej Polski o miano najlepszej drużyny w kategorii dwójek (rocznik 2007 i młodsze), trójek (rocznik 2006 i młodsze) i czwórek (rocznik 2005 i młodsze).

Ogromny sukces, jakim jest zdobycie Mistrzostwa Dolnego Śląska przez zawodniczki Wieży, nie byłby możliwy bez wsparcia Jana Bednarczyka, burmistrza miasta i gminy Radków, prezesa Pawła Gorczycy oraz ciężkiej i wymagającej wielu poświęceń pracy trenerów: Natalii Rosiak i Mirosława Wojtonia.
Przed dziewczętami jeszcze ciężki okres przygotowań do największej w Europie imprezy siatkarskiej – Mistrzostw Polski Kinder+ Sport, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca w Zabrzu.

Str. 28 w numerze 331 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 331
25-31 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *