KANDYDACI DO SEJMU

W niedzielę, 13 października, odbędą się wybory do Parlamentu RP. Wybierać będziemy 460 posłów i 100 senatorów, którzy przez kolejne 4 lata będą nas reprezentować w Sejmie i Senacie podejmując wiele ważnych decyzji, które będą miały realny wpływ na nasze codzienne życie.

W poprzednich wyborach (w maju br.) do Parlamentu Europejskiego, jako społeczeństwo pokazaliśmy naszą siłę i determinację, ponieważ frekwencja była niemal dwukrotnie wyższa niż do tej pory w tych wyborach.

W wyborach do Parlamentu RP w 2015 r. lekko ponad 50% uprawnionych do głosowania brało czynny udział wyborczy.

Pokażmy tym razem, że znacznie więcej osób obchodzi nasz przyszły los, nasze jutro, to jak będzie wyglądała nasza ojczyzna oraz kto i w jaki sposób będzie kreował rzeczywistość.

PÓJDĘ NA WYBORY BO ZALEŻY MI NA PRZYSZŁOŚCI!
…mojej rodziny, bliskich, moich dzieci i wnuków.

TWOJE JUTRO JEST W TWOICH RĘKACH!
NIE POZWÓLMY INNYM PODEJMOWAĆ ZA NAS DECYZJI!

Publikujemy nazwiska wszystkich kandydatów, granice okręgów wyborczych
oraz inne informacje związane z wyborami samorządowymi.
(stan na 5 września godz. 11.51)

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 2

Zasięg: część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz miasta na prawach powiatu: Wałbrzych

Lista nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
NR. NAZWISKO I IMIONA / ZAWÓD / MIEJSCOWOŚĆ / PRZYNALEŻNOŚĆ
1. GANCARZ Paweł Jarosław wyższy urzędnik samorządowy Stoszowice członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
2. KOŁT Józef / rolnik / Stary Waliszów / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3. KWIATKOWSKA Ewa Daniela / radca prawny / Wałbrzych / nie należy do partii politycznej
4. KUCZEK Magdalena Dorota / hotelarz / Kłodzko / nie należy do partii politycznej
5. RUDNICKI Jarosław Jerzy / ekonomista / Dzierżoniów / nie należy do partii politycznej
6. BONIECKA Joanna Bogna / pracownik samorządowy / Lądek-Zdrój / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
7. SOKOŁOWSKA Maria / emeryt / Głuszyca / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
8. DZIENDZIEL Wacław Alojzy / zootechnik / Piława Górna / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
9. MAZUR Paweł Mariusz / rolnik / Zagórze Śląskie / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10. UBIK Jarosław Marian / pracownik samorządowy / Nowa Ruda / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
11. WIERZBICKA-BARA Danuta Maria / artysta plastyk / Ziębice / nie należy do partii politycznej
12. KOWALSKA Sylwia Edyta / nauczyciel / Jedlina-Zdrój / nie należy do partii politycznej
13. KARCH Izabela Maria / ekonomista / Kudowa-Zdrój / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
14. SULIKOWSKA Natalia Weronika / przedstawiciel handlowy / Mościsko / nie należy do partii politycznej
15. KYCIA Radosław / logistyk / Wałbrzych / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
16. LONGAWA Stanisław Tadeusz / prawnik / Szalejów Dolny / członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
NR. NAZWISKO I IMIONA / ZAWÓD / MIEJSCOWOŚĆ / PRZYNALEŻNOŚĆ
1. DWORCZYK Michał Paweł / historyk / Warszawa / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2. ZYSKA Ireneusz / radca prawny / Świebodzice / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3. MURDZEK Wojciech Piotr / parlamentarzysta / Świdnica / członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
4. BADORA Maciej Adam / adwokat / Wałbrzych / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5. GWÓŹDŹ Marcin Piotr / inżynier / Ząbkowice Śląskie / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6. BIELAWSKA Zuzanna / wyższy urzędnik samorządowy / Piława Górna / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7. SURMA Renata Lucyna / wyższy urzędnik samorządowy / Stary Waliszów / nie należy do partii politycznej
8. MUCHA Beata Maria / pracownik administracji rządowej / Wałbrzych / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9. DEC Jerzy Grzegorz / nauczyciel geografii / Bożków / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10. WĘGŁOWSKI Jarosław / wyższy urzędnik samorządowy / Kietlin / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11. SZPYTMA Bogusław Krzysztof / przedsiębiorca / Kłodzko / nie należy do partii politycznej
12. GREINER Małgorzata Joanna / nauczyciel języka polskiego / Bielawa / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13. TARNACKI Marek / rolnik / Boguszów-Gorce / członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14. SZYDŁOWSKA Ewelina Agnieszka / prawnik / Wrocław / nie należy do partii politycznej
15. WIERZBICKA Renata Teresa / administratywistka / Wałbrzych / nie należy do partii politycznej
16. GRZEGORZEWICZ Grzegorz Sławomir / prawnik / Jaworzyna Śląska / nie należy do partii politycznej

Lista nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
NR. NAZWISKO I IMIONA / ZAWÓD / MIEJSCOWOŚĆ / PRZYNALEŻNOŚĆ
1. DYDUCH Marek / przedsiębiorca / Wrocław / członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
2. KOTARBA Mariusz / wykładowca akademicki / Wałbrzych / członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
3. LECH Kornelia Joanna / pedagog / Świdnica / członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
4. ŁĄCKI Adam Edward / ekonomista / Kłodzko / członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
5. MUSIAŁEK Małgorzata Aleksandra / asystent psychologa / Dzikowiec / nie należy do partii politycznej
6. ZALEŃSKI Wiktor Piotr / internacjolog / Mrowiny / nie należy do partii politycznej
7. CHOJNACKA Cecylia Agnieszka / kosmetolog – wykładowca / Kłodzko / członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
8. WOLAK Tomasz Paweł / politolog / Ożary / członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
9. CHUĆ Renata / emeryt / Wałbrzych / nie należy do partii politycznej
10. SŁABICKA Jolanta Izabela / przedsiębiorca / Świdnica / członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
11. HABIERA-GÓRSKA Agnieszka Beata / księgowa / Dzierżoniów / członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
12. HÜPNER Dominik / lektor języka angielskiego / Żarów / członek partii politycznej: Lewica Razem
13. CZAJKOWSKI Robert Aleksy / księgowy / Bielawa / członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
14. SOŁTYSIK Janusz Tomasz / inżynier elektronik / Kamieńczyk / nie należy do partii politycznej
15. ZABORONEK Maciej Grzegorz / historyk / Świebodzice / członek partii politycznej: Lewica Razem
16. STABROWSKA Anna Ewa / przedsiębiorca / Wałbrzych / członek partii politycznej: Lewica Razem

Lista nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
NR. NAZWISKO I IMIONA / ZAWÓD / MIEJSCOWOŚĆ / PRZYNALEŻNOŚĆ
1. ŁAMBUCKI Roman / ekonomista / Stronie Śląskie / członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
2. MICHALIK Karol / student / Świdnica / członek partii politycznej: Ruch Narodowy
3. DANIELAK Damian Marcin / politolog / Wałbrzych / nie należy do partii politycznej
4. KRYSTYNIAK Krzysztof Adam / elektryk / Świdnica / członek partii politycznej: Ruch Narodowy
5. PRZEŚLICA-MARTYNOWSKA Anna Agnieszka / lekarz medycyny / Lądek-Zdrój / nie należy do partii politycznej
6. SUSŁOWSKA Krystyna Maria / rolnik / Ząbkowice Śląskie / nie należy do partii politycznej
7. WIELICZKO Angelika Agnieszka / inżynier produkcji / Świdnica / nie należy do partii politycznej
8. SZACHNIEWICZ Przemysław Mateusz / handlowiec / Przystronie / członek partii politycznej: Ruch Narodowy
9. OLEKSY-SARYSZ Marzena Emilia / nauczyciel / Jugów / nie należy do partii politycznej
10. ŁOSIAK Kamil Sebastian / informatyk / Międzylesie / nie należy do partii politycznej
11. GOMÓŁKA Damian Rafał / przedsiębiorca / Dzierżoniów / członek partii politycznej: Korwin
12. LUDKOWSKI Piotr / przedsiębiorca / Tąpadła / członek partii politycznej: Ruch Narodowy
13. NOWAK Katarzyna / nauczyciel / Wierzbna / członek partii politycznej: Ruch Narodowy
14. MORKA Andrzej / inżynier mechanik / Wałbrzych / członek partii politycznej: Korwin
15. OKARMUS Ewa Jadwiga / rolnik / Boleścin / członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16. POKRYWKA Stanisław / nauczyciel / Kłodzko / członek partii politycznej: Korwin

Lista nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
NR. NAZWISKO I IMIONA / ZAWÓD / MIEJSCOWOŚĆ / PRZYNALEŻNOŚĆ
1. SIEMONIAK Tomasz / ekonomista / Warszawa / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2. MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna / ekonomista / Wałbrzych / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3. WIELICHOWSKA Monika / ekonomista / Nowa Ruda / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4. SZUSZWALAK Tomasz Daniel / strażak / Burkatów  / nie należy do partii politycznej
5. MITRASZEWSKI Tomasz Łukasz / przedsiębiorca / Dzierżoniów / członek partii politycznej: Nowoczesna
6. ŚWIŁO Teresa / emeryt / Świdnica / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7. GLAPIŃSKI Rafał Mariusz / nauczyciel / Wałbrzych / nie należy do partii politycznej
8. INGLOT Andrzej Ryszard / lekarz medycyny / Lądek-Zdrój / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
9. ROSIAK Mateusz / przedsiębiorca / Wałbrzych / członek partii politycznej: Inicjatywa Polska
10. ONYŚKÓW Paweł / urzędnik / Ząbkowice Śląskie / nie należy do partii politycznej
11. SZCZYGIEŁ Zbigniew / strażak / Marianówka / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
12. ŚWIERCZYŃSKI Jędrzej Maciej / ekonomista / Bielawa / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13. BEŚLERZEWSKA Małgorzata Urszula / przedsiębiorca / Wałbrzych / członek partii politycznej: Partia Zieloni
14. IWANCZ Jacek Julian / nauczyciel / Świdnica / członek partii politycznej: Nowoczesna
15. BEN AMARA Joanna Maria / przewodnik turystyczny / Kamieniec Ząbkowicki / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16. TUMIDALSKA Marta Magdalena / administratywistka / Wałbrzych / członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Lista nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
NR. NAZWISKO I IMIONA / ZAWÓD / MIEJSCOWOŚĆ / PRZYNALEŻNOŚĆ
1. SZPUR Anatol Kazimierz / przedsiębiorca / Wałbrzych / nie należy do partii politycznej
2. GOLAK Julian Kazimierz / przedsiębiorca / Nowa Ruda / nie należy do partii politycznej
3. MICHAŃCIO Iwona Kornela / położna oddziałowa / Szczawno-Zdrój / nie należy do partii politycznej
4. SZYMKIEWICZ Robert Artur / prawnik / Polanica-Zdrój / nie należy do partii politycznej
5. LESZCZYŃSKA Marzanna Irena / prawnik / Ząbkowice Śląskie / nie należy do partii politycznej
6. GABRIEL Katarzyna Joanna / neurologopeda / Kłodzko / nie należy do partii politycznej
7. IGNOR Agnieszka Joanna / ekonomista / Wrocław / nie należy do partii politycznej
8. HAŁACZKIEWICZ Sebastian / analityk systemów teleinformatycznych / Bielawa / nie należy do partii politycznej
9. BIELAWSKA Sylwia Małgorzata / nauczyciel / Kudowa-Zdrój / nie należy do partii politycznej
10. ŚWITOŃ-PAWLICKA Grażyna Izabela / specjalista administracji publicznej / Szczytna / nie należy do partii politycznej
11. KOWALONEK Krystyna Wanda / nauczyciel / Świdnica / nie należy do partii politycznej
12. LATUSZEK Wojciech / kierowca / Świebodzice / nie należy do partii politycznej
13. TUTKA Ewa Lucyna / nauczycielka / Jaroszów / nie należy do partii politycznej
14. CHOJNACKA Joanna Agata / specjalista ds. kadr / Jedlina-Zdrój / nie należy do partii politycznej
15. ŁATA Artur Sławomir / kierownik ds. marketingu / Wrocław / nie należy do partii politycznej
16. ŁUCZKO Grzegorz Jakub / kierownik wydziału promocji / Boguszów-Gorce / nie należy do partii politycznej

Informacje, grafiki i multimedia
Źródło: pkw.gov.pl