Słodko – gorzki październik dla OutPoint Rally Team

W dniach 1-3.10.2021 została rozegrana 49 edycja Rajdu Świdnickiego KRAUSE, o której już państwu wspominaliśmy we wcześniejszym artykule.
Rajd Świdnicki KRAUSE dla OutPoint Rally Team był rajdowym DEBIUTEM na trasach mistrzostw polski. Sobota dla zespołu w składzie Aleksander Ciuksa i Filip Bądkowski na Citroenie C2 vts, była
dużym wyzwaniem. Czekały na nich trzy OS z czego dwa już po zmroku, na których spokojnym tempem dojechali do mety. Niedziela to znany im z cyklu Tarmac Masters odcinek specjalny z Olszyńca do Zagórza Śląskiego oraz klasyczne Kamionki i Rościszów – Michałkowa.
Pierwsza poranna pętla przebiegła bez przygód, jednak podczas drugiego przejazdu OS Olszyniec-Zagórze Śl. na ok. 5km trasy załoga straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Po chwili udało się uruchomić samochód i załoga mogła kontynuować jazdę, lecz jak się
później okazało zmuszona była wycofać się z dalszej rywalizacji, gdyż uszkodzenia samochodu były zbyt poważne aby bezpiecznie pokonać pozostałe 2OS. Filmik z kamery pokładowej:

Samochód nie nadaje się do odbudowy przez co pod dużym znakiem zapytania znalazł się start w finałowej rudzie MARTEN Tarmac Masters 2021 w Radkowie, a to dla OutPoint Rally Team wiodący cykl w którym walczyli o utrzymanie 3msc w swojej klasie.
Zespół nie poddał się jednak i na tydzień przed popularnym Tarmaciem udało im się wypożyczyć od kolegi jego egzemplarz Citroena C2 i przerobić go pod wymogi rajdów okręgowych aby finalnie stanąć na starcie 3 Rally Radków.

W dniach 16-17.10.2021 czyli równe dwa tygodnie po wypadku podczas świdnickiego klasyka załoga Ciuksa/Bądkowski melduje się na starcie ostatniej rundy MARTEN Tarmac Masters. Na zawodników zostały przygotowane dwa bardzo szybkie odcinki specjalne –
Powracająca po wielu latach Radkowska Perła czyli trasa z Radkowa pod Wambierzycką bazylikę oraz drugi znany z poprzednich edycji TM OS Niwa. Pierwszy przejazd Niwy chciał pokrzyżować plany OutPoint Rally Team, gdyż najważniejsze było tylko dojechanie do mety zawodów.
Na około znów 5km trasy wypożyczona c2 straciła moc i przestała reagować na pedał gazu. Po ok 10min stania na poboczu odcinka Aleksandrowi udało się znaleźć przyczynę i prowizorycznie ją naprawić dzięki czemu załoga mogła kontynuować jazdę. Winny okazał się jeden kabelek w instalacji
elektrycznej który wypiął się z kostki od sterowania przepustnicą. Finalnie po ciężkich dwóch tygodniach uśmiechnęło się szczęście dla OutPoint Rally Team i udało ukończyć się zmagania w Radkowie co było równoznaczne ze zdobyciem tytułu II V-ce Mistrzów Tarmac Masters 2021 w klasyfikacji C2Cup Rajdu Okręgowego.

Zespół pragnie bardzo mocno podziękować Mariuszowi Skwarkowi za udostępnienie samochodu do zawodów oraz wszystkim swoim partnerom.

Grupie OutPoint z Wałbrzycha, która świadczy usługi z zakresu budowlanki oraz pośrednictwa pracy.
Firmie Punica z Nowej Rudy
Auto Serwisowi Wojciecha Nowaka z Nowej Rudy
Ogrodom Szmidla ze Świebodzic
Firmie Instalacyjnej PANTER z Wałbrzycha
oraz
Portalom NOWORUDZIANIN oraz WAŁBRZYSZEK.COM za relacjonowanie rajdowych zmagań OutPoint Rally Team.

Jesteście ciekawi co dalej z zespołem? Jakie plany na nadchodzący sezon 2022? Zapraszamy do śledzenia ich facebook’a oraz instagram’a.

______________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *