O nas

„Noworudzianin” – tygodnik ziemi noworudzko-radkowskiej, ukazywał się od 9 listopada 2011 roku do 25 grudnia 2020 r. na terenie trzech gmin: miasto Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków. Rzetelnie informowaliśmy o wydarzeniach i aktualnościach z życia Nowej Rudy, Radkowa oraz przyległych wsi, dbając o dobry poziom informacji. Nie zapominaliśmy o rozrywce – zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Prowadzona była obszerna rubryka sportowa. Format: A3, objętość: 28-32 strony – wszystkie kolorowe.

W związku z pogłębiającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Czytelników, ich rodzin, jak i pracowników – 27 marca 2020 r. zmieniliśmy zasady pracy. Przyłączyliśmy się do akcji #zostanwdomu i pracujemy zdalnie. Kolejne wydania „Noworudzianina” ukazywały się wyłącznie w wersji elektronicznej (pdf) do pobrania za darmo z www.noworudzianin.pl. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie w kontekście szerzącego się zagrożenia zarażenia się koronawirusem.

Te ponad 9 wymagających lat, to również czas zawiązywania się znajomości, przyjaźni, a także wystawiania ich na próbę. Przede wszystkim był to czas bezcennej nauki. Pewnie niektóre rzeczy mogliśmy zrobić lepiej, a wielu nie zdążyliśmy zrobić w ogóle…

Wydanie z 25 grudnia 2020 r. było ostatnim w formie elektronicznej. Powód zmian jest oczywisty: Internet. Dlatego przenieśliśmy się (wyłącznie) do sieci. Każdy – choćby na smartfonie – ma wygodny dostęp z niemal każdego miejsca na świecie do treści publikowanych na naszym portalu www.noworudzianin.pl.