Festiwal Młodych „Light for life”

W sobotę 16 września, młodzież wyruszyła do Wambierzyc na Festiwal Młodych „Light for life”.
Organizatorem pielgrzymki była parafia pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie oraz parafia pw. św. Barbary w Drogosławiu.
Pielgrzymi z Drogosławia wyruszyli o godzinie 7.00, a główny nurt pielgrzymki, z parafii św. Mikołaja o godzinie 8.00. Do grupy dołączyły także osoby z Jugowa, Dzierżoniowa, Pieszyc. Wszystkich uczestników było 55. Przewodnikiem był kl. Bartosz Kocur, a opiekunami: Mirosława Briń, Gabriel Kolk, Barbara Drozdowska oraz s. Magdalena Umecka.

Młodzież wędrowała do bazyliki w Wambierzycach, aby zanieść Maryi swoje intencje. Podczas drogi odmówili różaniec i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a grupa muzyczna w składzie: Agnieszka Barańska, Maria Bieda, Bogusława Madej, Hanna Madej, Marek Lisowski, zadbała, aby wszyscy doszli do Wambierzyc w radosnych nastrojach. Nad bezpieczeństwem czuwała służba drogowa – Adrian Łydkowski i Kamil Biniek.
– Niestety podczas drogi złapały nas przelotne opady, które zostały z nami do końca dnia, ale nie przeszkodziły nam w pozytywnym przeżywaniu tego dnia – mówi jedna z uczestniczek.
Do Wambierzyc młodzież doszła około godziny 12.00, a droga którą pokonała, to 17 kilometrów.

Festiwal Młodych „Light for life” rozpoczął się konferencją. Kolejnym punktem były warsztaty aktywizujące. Do wyboru były strefy: taneczna, wolności, sportowa, relacji. Następnie odbyła się adoracja, a zaraz po niej Eucharystia pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca, biskupa świdnickiego. Mszę św. swoim śpiewem ubogacał chór młodzieżowy.

Kolejne części festiwalu odbywały się na scenie koncertowej. Właśnie w tamtym miejscu można było przeżyć Drogę Krzyżową, której rozważania były przygotowane w formie scenek trafiających do młodych ludzi. Po tak uduchowiającym wydarzeniu przyszła pora na zabawę. Odbył się koncert zespołu „NiemaGotu” i Dobromira „Mak” Makowskiego. Wydarzenie zakończyło się ok. godziny 21.00.Numer 298
22-28 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *