Super Bieg – podsumowanie

Blisko 500 zawodników stanęło do rywalizacji na ostatnim biegu z cyklu „Super Bieg”, który swój finał miał w Świeradowie 8 października.
W zawodach wzięła udział sześcioosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Ludwikowice.
Biegacze z UKS Ludwikowice do wyboru mieli trzy dystanse: 2,7 km, 10 oraz 15 km. Blisko trzykilometrową trasę wybrała Halina Zbyryt, która wśród 73 osób uplasowała się na 31 miejscu i „wykręciła” czas 00:17:20. Z najdłuższą trasą zmierzył się Roman Awrycewicz, który pokonał ją jako 23 zawodnik w stawce 166 uczestniczących i w czasie 01:15:54, co dało mu wygraną w kategorii M55. Na 10 kilometrowej trasie walczyło innych czterech zawodników UKS. Najszybciej alpejski dystans pokonał Jerzy Boczkowski w czasie 00:52:50, meldując się na mecie jako 9 zawodnik z 200 startujących i jako trzeci w kategorii M40. Nasz klubowy debiutant Michał Piechocki był 10 open i pierwszy w M1 (do lat 20) z czasem 00:53:20. Zdzisław Dobras z czasem 00:54:49, był pierwszy w kat. M55, 21 open, a Marek Zbyryt 58 open z czasem 01:01:03, szósty w M50.
W biegu na 10 kilometrów startowało również sześciu zawodników grupy „Aktywna Nowa Ruda”. Na mecie meldowali się kolejno: Marcin Krupa (czas 00:53:39), Ireneusz Tomków (00:54:20),Tomasz Samosenek (00:55:29), Marcin Laskowski (00:57:46), Robert Banaś (00:59:16) i Marcin Pałys (01:04:34).
W klasyfikacji generalnej w biegach z cyklu „Super Bieg” brani byli pod uwagę zawodnicy, którzy wystartowali przynajmniej trzy razy na tym samym dystansie. Punktowano pięć najlepszych startów. Drużynowo klub UKS Ludwikowice ­zdobył srebro na 10 km i piątą pozycję za dystans 21 km.
W klasyfikacji indywidualnej w swojej kategorii wygrali: Marek Zbyryt (M50 – 10 km, 5 biegów), Zdzisław Dobras (M50 – 10 km, 5 biegów), Roman Awrycewicz (M 55 – 21km, 5 biegów) oraz Marek Możwiło (M70 – 21 km, 5 biegów). Srebro zdobył Jerzy Boczkowski (M40 – 10 km, 5 biegów). Tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasowali się: Janusz Ferenc (M60 – 21 km, 3 biegi), Elżbieta Bisikiewicz (K40 – 10 km, 4 biegi). Łukasz Beczkowski był siódmy (M30 – 21 km, 4 biegi).
Bardzo udanie zakończyli swój udział członkowie grupy „Aktywna Nowa Ruda”: Marcin Laskowski piąty (M30 – 10 km, 5 biegów), Marcin Pałys szósty (M30 – 10 km, 5 biegów), Ireneusz Tomków dwunasty (M30 – 10 km, 4 biegi), Robert Banaś trzynasty (M30 – 10 km, 4 biegi), Marcin Krupa czwarty (M40 – 10 km, 5 biegów). Z Nowej Rudy w cyklu startował również Rafał Dajczak, który był dwudziesty trzeci (M30 – 10 km, 3 biegi).