Sławomir Drogoś – bibliotekarz roku

W czwartek 17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Polanicy-Zdroju odbyły się obchody Powiatowe Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Z tej okazji nie zabrakło gratulacji, podziękowań oraz dyplomów, które wręczone zostały z okazji jubileuszu pracy zawodowej. Współorganizatorem święta było – działające na terenie powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego – Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Kłodzko. Podziękowania na ręce dyrektorów oraz pracowników bibliotek wręczyli: Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, Robert Duma, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Dariusz Kłonowski, przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego oraz Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy-Zdroju. Podziękowania z okazji jubileuszu pracy oraz nagrodę „Bibliotekarza Roku 2017”, w powiecie kłodzkim i ząbkowickim, odebrał Sławomir Drogoś, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie.

– Cieszy mnie bardzo ten dowód uznania, a złożyły się na niego różne elementy mojej pracy. Od 10 lat pracuję w kłodzkich i dolnośląskich strukturach Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Mówię o tym dlatego, że nagroda została przyznana przez zarząd Kłodzkiego Oddziału SBP, którego przewodniczącym byłem 8 lat. Obecnie przewodniczącą jest Klaudia Lutosławska-Nowak z biblioteki powiatowej – mówi Sławomir Drogoś. – Niezręcznie wymieniać mi inicjatywy, w których biorę udział, bo przecież żadna z nich nie jest przedsięwzięciem jednoosobowym. W promocję czytelnictwa zaangażowane są pracownice biblioteki, organizacje społeczne oraz wiele ciekawych osób i nie mogę sobie przypisywać ich zasług. Cieszę się, że jestem tego częścią. Myślę, że dla bibliotekarzy, którzy na mnie głosowali, duże znaczenie miała praca przy organizacji bardzo ważnego wydarzenia o charakterze międzynarodowym. Mam na myśli Światowy Kongres Bibliotek IFLA we Wrocławiu. To było bardzo ciekawe i niezwykle intensywne doświadczenie – dodaje dyrektor.

Podczas uroczystości dyplom z okazji jubileuszu pracy zawodowej otrzymała Teresa Bernatowicz, która w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie pracuje od 40 lat.

Str. 9 w numerze 333 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 333
8-14 czerwca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *