Noworudzkie trasy Questowe

W poniedziałek 18 czerwca w noworudzkim ratuszu nastąpiło uroczyste otwarcie noworudzkich tras Questowych, o których pisaliśmy już na naszych łamach

Wcześnie rano, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupcu, wyruszyła na 13-kilometrową trasę Questu terenowego. Wytrwale przemierzali kolejne jego etapy, aby dotrzeć również na konferencję i uroczystości w ratuszu.

Na wstępie gospodarz miejskiego ratusza, burmistrz Tomasz Kiliński, przywitał wszystkich przybyłych. Wyjaśniono na czym polegają Questy, a Witold Telus opowiedział jakie trasy Questowe w Nowej Rudzie i najbliższej okolicy mogą przemierzać mieszkańcy i turyści oraz jak zdobywać kolejne nagrody-niespodzianki przygotowane specjalnie z tej okazji. Prezentacji towarzyszył słodki poczęstunek, przygotowany i osobiście serwowany przez Leszka Kopcio, właściciela kawiarni „Biała Lokomotywa”. Dorośli mogli spróbować słynnej już kawy „Polczeszki”, a dzieci pysznych, schłodzonych soków. Nie zabrakło również wyśmienitych lodów, z których słynie już wspomniana kawiarnia, genialnego sernika oraz innych przysmaków.

Po otrzymaniu niezbędnych materiałów informacyjnych, wyruszyliśmy na trasę miejską noworudzkiego Questu pod przewodnictwem Czesława Dominasa. Ciekawostki, historie, zagadki i wspaniała atmosfera towarzyszyła wszystkim na trasie mierzącej ok. 1 km. Warto poświęcić popołudnie i wybrać się na rodzinny spacer, by na nowo odkrywać Nową Rudę i okolice. Relacja z konferencji i trasy Questowej na naszej stronie www.noworudzianin.pl/WWW/filmy. Zajrzyjcie również na stronę facebook.com/questyczpl.

Uroczyste otwarcie noworudzkich tras Questowych – 18.06.2018 r.

Noworudzkie Questy – trasa miejska – 18.06.2018 r.

Str. 5 w numerze 335 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 335
22-28 czerwca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *