Letnie imprezowanie

Strachy na lachy, Zbigniew Zamachowski, czy Jary Oddział Zamknięty – to tylko niektórzy wykonawcy, których gościliśmy w ubiegły weekend w naszym mieście. Okazją ku temu były Noworudzkie Bieguny Kultury

Trzeba przyznać, że pogoda sprzyjała licznym atrakcjom, jakie organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy. Piątkowe imprezowanie rozpoczęło się na rockowo od występu półfinalisty programu „Must Be the Music” – zespołu „Blend”. Ich muzyka, to mieszanka rocka, bluesa, hard rocka i rock’n’rolla. Kolejna wykonawczyni wprowadziła widzów w nieco spokojniejsze klimaty muzyczne – Anna Masłajek, to wokalistka i autorka tekstów, laureatka wielu Festiwali Piosenek Poetyckich i Autorskich. Około godz. 21.00 na scenie zawitał oczekiwany przez wielu fanów zespół „Strachy na lachy”, których działalności chyba przybliżać nie trzeba, podobnie jak w przypadku ostatniego piątkowego wykonawcy, czyli noworudzkiego zespołu Szuszmiszmegele z nową wokalistką Kingą Trochą.

Pomimo, że w sobotę konkurencją dla występów były rozgrywki ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, to nie zabrakło na noworudzkim rynku widzów. Czekało na nas również wiele atrakcji. Już o 18.30, jako pierwszy tego dnia, wystąpił krakowski poeta Marcin Świetlicki z zespołem „Zgniłość”. Koncert ten był okazją, by usłyszeć nie tylko poetyckie teksty, ale też kawał dobrego jazzowego brzmienia. Z bardzo dobrym przyjęciem noworudzkiej publiczności spotkał się recital muzykującego aktora Zbigniewa Zamachowskiego. Przysłowiową wisienką na torcie był koncert zespołu „Jary Oddział Zamknięty” – powołanej do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacji Krzysztofa Jaryczewskiego. Jary, to lider, założyciel i wokalista, występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu „Oddział Zamknięty”. Mapping i koncert studentów PWSZ Nysa zakończył sobotnie imprezowanie.

Str. 16-17 w numerze 338 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 338
13-19 lipca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *