Pojedziemy ścieżką rowerową

Po gminie Radków i gminie Nowa Ruda, również nasze miasto doczekało się ścieżki rowerowej. Już w najbliższy poniedziałek do użytku oddana zostanie ścieżka rowerowa łącząca centrum Nowej Rudy ze Słupcem

Ścieżka oddana miała być we wcześniejszym terminie, jednak ze względu na dodatkowe prace narzucone przez zarządcę drogi – Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu i związane z tym oczekiwanie na potrzebne materiały, termin oddania do użytku ścieżki rowerowej został przesunięty o 30 dni.

Ścieżka, to dwukierunkowa droga dla rowerów o długości około 3,3 km, składająca się z dwóch odcinków – odcinek pierwszy o długości około 1,9 km, której początek znajduje się na skrzyżowaniu ul. Słupieckiej i ul. Waryńskiego w Nowej Rudzie-Słupcu, a koniec – na granicy działki drogowej nr 578 (styk z ul. Słupiecką) w Nowej Rudzie. Ścieżka na tym odcinku w całości znajduje się w granicach pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 381. Drugi odcinek ścieżki o długości około 1,4 km znajduje się w granicach działki drogowej nr 578 (styk z ul. Słupiecką), a kończy się na granicy istniejącej nawierzchni asfaltowej ul. Słonecznej w Nowej Rudzie. Na ścieżce rowerowej, w dwóch miejscach, zamontowane są m.in miejsca do odpoczynku, przewidziane dla przynajmniej 8  osób i stojaki rowerowe.

– Już 30 lipca mają zakończyć się prace związane z budową ścieżki, tego samego dnia przystąpimy do procedury odbioru i ścieżka powinna być otwarta. Chyba, że znajdziemy jakąś dużą usterkę, która to uniemożliwi i wykonawca przystąpi do naprawy. Jednak jeżeli to będzie np. naprawa barierki, to rowerzyści będą mogli śmiało korzystać ze ścieżki – wyjaśnia Roman Kaczmarek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta w Nowej Rudzie.

Ścieżkę wybudowała Firma Ogólnobudowlana „Krężel” ze Ścinawki Średniej. Koszt inwestycji miał wynieść 2.560.000,00 zł, jednakże prace dodatkowe podniosły koszty o niecałe 100 tys. zł.

Str. 3 w numerze 340 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 340
27 lipca – 2 sierpnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.