Wycinka na ulicy Cmentarnej

Do 2 września przedłużono termin prac związanych z wycinką drzew i krzewów na skarpie przy ul. Cmentarnej w Nowej Rudzie. Prace rozpoczęto 21 sierpnia, po tragicznym wypadku, do którego doszło 4 sierpnia (drzewo spadło na przejeżdżający samochód, kierowca zginął).

Wielu noworudzian zdaje sobie sprawę z konieczności wycięcia drzew – często starych, schorowanych jednakże nie rozumie wycinania rosnących na skarpie krzewów.

– Wycinają drzewa, bo mogą stanowić zagrożenie i to akurat dobrze, ale po co wycinają krzewy? Ta skarpa zostanie teraz „łysa” i będzie szpecić tylko ten zakątek miasta, wybierany często przez mieszkańców na spacery – mówi pan Artur.

– Jak ostatecznie będzie wyglądać skarpa, to jeszcze nie jest ustalone. Wszystkie prowadzone tam prace zmierzają do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Kończy się wycinka drzew, prowadzona zarówno przez miasto jak i zakończona już na tym etapie przez Lasy Państwowe, ponieważ część drzew znajduje się na terenie należącym do PGL Lasy Państwowe – wyjaśnia Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Prowadzimy rozmowy zarówno z zarządcą drogi, czyli Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu, jak i z Lasami Państwowymi na temat koniecznych zabezpieczeń na skarpie, a w przyszłości być może również nasadzeń zieleni niskiej – dodaje.

Str. 7 w numerze 344 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 344
31 sierpnia – 6 września 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Jedna myśl na temat “Wycinka na ulicy Cmentarnej

  • 30 sierpnia 2018 o 13:14
    Permalink

    Krzewy pewnie przeszkadzaja w wycince ekipa musi sieswobodnie poruszac a poza tym czy bd szpecic no nie wiem. Jak posprzataja i deszcz zmyje pierwszy brud moze byc niezly widok. Mieszkamy w gorach a strome skaly tez fajnie wygladaja taka sciana skal to moze byc cos nowego dla oka.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *