18-letni noworudzianin usłyszał 36 zarzutów

Noworudzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg włamań i kradzieży. Łupem sprawcy padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już do tej pory 36 zarzutów i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który poszukiwany był przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego jako osoba podejrzewana o kradzieże z włamaniem.

– Jak ustalili policjanci, sprawca w grudniu ubiegłego roku, pod osłoną nocy, włamał się do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Nowej Rudy, skąd ukradł piłę i kosę spalinową o wartości 700 zł. Funkcjonariusze pionu kryminalnego w trakcie prowadzonych czynności potwierdzili, że 18-latek ma na swoim koncie szereg kradzieży i włamań – informuje podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy kłodzkiej policji. – Policjanci udowodnili zatrzymanemu, że w okresie od maja do grudnia ubiegłego roku, na terenie miasta i gminy Nowa Ruda popełnił w sumie 36 przestępstw. Były to gównie włamania i kradzieże. W zainteresowaniu podejrzanego były elektronarzędzia, które sprzedawał przypadkowym osobom. Powstałe straty wynikające z przestępczej działalności mężczyzny, to kilkadziesiąt tysięcy złotych – dodaje policjantka.

Obecnie funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zaistniałych zdarzeń, a także podejmują działania mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Str. 8 w numerze 362 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 362
11-17 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *