Nowy sternik – misja: utrzymanie

Nowym trenerem KS Piast Nowa Ruda został Przemysław Malczyk. Urodzony w 1980 roku przez całą swoją piłkarską przygodę związany z Polonią Świdnica. Trener wszystkich kategorii młodzieżowych w Polonia/Sparta Świdnica obecnie Polonia/Stal Świdnica. W sezonie 2007/2008 był asystentem trenera Zbigniewa Smółki w Polonii/Sparcie Świdnica. W latach 2008-2010 prowadził Polonię Świdnica w dolnośląskiej lidze juniorów starszych. Od 2010 do 2013 był trenerem trzecioligowej Polonii/Stali Świdnica. W sezonie 2013/2014 pracował jako asystent w Kuźni Jawor. Lata 2014-2018 to praca z młodzieżą, jako trener grającej w wojewódzkiej lidze trampkarza Polonii/Stali Świdnica. Od lipca 2018 do listopada 2018 trener Zachodu Sobótka występującego we wrocławskiej lidze okręgowej.

– Cieszę się, że klub z taką historią zaufał mi i powierzył walkę o utrzymanie w IV lidze. Myślę, że miejsce Piasta jest zdecydowanie wyżej. Ze swojej strony gwarantuję, że drużyna przyniesie swoim kibicom dużo radości i plan na ten sezon zostanie wykonany – powiedział trener Przemysław Malczyk.

Nowy szkoleniowiec Piasta, przedstawił już program zajęć na okres przygotowawczy. Zawodnicy trenować będą 3 razy w tygodniu + gra kontrolna. Poza zajęciami na hali i boisku, piłkarze pracować będą także na siłowni i podczas zajęć fitness. Na dzień dzisiejszy znanych jest pięciu sparingpartnerów, z którymi zmierzy się nasza drużyna, są to: FK Nachod, FK Lipczany, Gwarek Zabrze (centralna liga juniorów), Włókniarz Kudowa-Zdrój i Kryształ Stronie Śląskie.

Str. 25 w numerze 362 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 362
11-17 stycznia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *