Gwiazdy sceny i muzyki w Nowej Rudzie

Nowy rok kalendarzowy to nowe plany kulturalne Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. Czego mogą spodziewać się noworudzianie? Czego może oczekiwać publiczność? Wielu koncertów ze wspaniałymi artystami, imprez cyklicznych i dużo, dużo więcej – zapowiada Wojciech Kołodziej, dyrektor MOK w Nowej Rudzie.

Bieżący rok w Ośrodku Kultury ma obfitować w różnorodność, ale z uwzględnieniem stałych pozycji. Dotyczy to między innymi turniejów tańca, Festiwalu Folkloru czy Biegunów Kultury. Pamiętać należy, że Miejski Ośrodek Kultury to nie tylko imprezy komercyjne, ale przede wszystkim miejsce, w którym tworzy się kultura, gdzie mieszkańcy czują się dobrze i realizują się spełniając swoje pasje.
– Staram się dobierać ofertę tak, aby mieć dla każdego coś dobrego – informuje Wojciech Kołodziej. Jeżeli chodzi o plany na 2019 r. to zacznijmy może od infrastruktury Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzięki urzędowi miasta wymieniony zostanie plac zabaw, który obecnie jest w kiepskim stanie i – jak zapewnia dyrektor – rodzice z dziećmi będą już przychodzić na nowoczesne miejsce zabaw.

– Złożyliśmy też wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczący realizacji projektu związanego ze studiem nagrań dla zespołów. Uruchomienie studia to koszt ok. 400 tys. zł, przy czym liczymy, że otrzymamy na to 85% dofinansowanie ze strony ministerstwa. Chcemy je uruchomić w piwnicy, gdyż jest tam miejsce, w którym takie studio można urządzić – mówi Wojciech Kołodziej.

W ramach czerwcowej imprezy z cyklu „Lato w mieście” gwiazdą wieczoru podczas „New Hip Hop Road Festival” będzie KęKę, jeden z najlepszych wykonawców tego gatunku muzyki. W drugi dzień, który zawsze był dniem biesiadnym, w tym roku organizatorzy z nadzieją, że trafią w gusta odbiorców, organizują dzień z muzyką biesiadną Górnego Śląska, a tam niekwestionowaną gwiazdą jest Teresa Werner.

Jeżeli chodzi o lipiec i o Noworudzkie Bieguny Kultury, to jest to impreza nad którą cały czas jeszcze trwają prace. Z pewnością jeszcze mocniej połączy się z „Górami Literatury”, przez co lipcowe zmagania z kulturą będą na najwyższym poziomie.

– Początek Biegunów zapowiada się gwiazdorsko. Na Rynku wystąpi m.in.: człowiek, którego nie trzeba przedstawiać – Wojciech Gąsowski oraz wspaniały polski aktor filmowy, który równie dobrze czuje się na scenie – Tomasz Stockinger. Drugi dzień to gratka dla młodzieży w różnym wieku, bowiem na scenie zagości – Farben Lehre i Lao Che, którzy podejrzewam, że skupią na Rynku bardzo dużo osób – dodaje.

Tradycyjnie w sierpniu Festiwal Folkloru. Jeszcze za wcześnie, żeby podać zespoły folklorystyczne, które wystąpią w naszym mieście, ale Wojciech Kołodziej jest pewny, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy wszystko będzie już wiadomo.

– Smaczkiem dla noworudzian i nie tylko, będzie listopadowy koncert pani Edyty Geppert, która po pięciu latach znowu zawita na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Trwają też negocjacje dotyczące koncertu zespołu Kult z „Pomarańczową Trasą”. Mam nadzieję, że Kazik Staszewski z zespołem zawitają do naszego miasta. Widać więc po imprezach, że każdy znajdzie coś dla siebie – wyjaśnia dyrektor. – To oczywiście tylko niektóre z imprez, które będą miały miejsce w naszym mieście. Wiele z nich jest jeszcze „docierane” z managerami zespołów, dlatego o ewentualnych zmianach, bądź o dokładnej dacie poszczególnych wydarzeń będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i na łamach tygodnika „Noworudzianin” – informuje.

Str. 13 w numerze 365 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 365
1-7 lutego 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *