Wygraj bilety na specjalną trasę klasztoru w Broumovie

Zapraszamy Państwa do naszej zabawy w której do zdobycia 6 podwójnych biletów na specjalne zwiedzanie klasztoru w Broumowie do zrealizowania tylko w sobotę 2 marca lub 16 marca lub 30 marca o godzinie 10.00 lub 14.00 w ramach specjalnej trasy pt. „Od piwnic aż po strych”.

W czasie tej specjalnej trasy można zobaczyć klasztor od piwnic po strych, zabytkową bibliotekę, galerię opacką, wystawę „skarbów” z depozytu i piękne sale reprezentacyjne rezydencji opackiej z wystawą dotyczącą historii Broumova. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć też standardowo niedostępne pomieszczenia.

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZEJ ZABAWIE >TUTAJ<

Klasztor Benedyktyński w Broumovie to perła europejskiego baroku z wyjątkową średniowieczną kopii Całunu Turyńskiego. Historyczne miejsce, w którym przez 200 lat znajdował się Codex Gigas.

Unikatowe wnętrza narodowego zabytku kultury pozwalają na poznanie dziejów klasztoru. Żadna trasa nie polega na podaniu informacji encyklopedycznych, ale pozwala poczuć atmosferę klasztoru, okoliczności jego powstania i życie zakonników. Klasztor i miasto Broumov wywarły znaczący wpływ na kształtowanie czeskiej kultury i historii.

Zapraszamy do broumovskiego klasztoru, będącego perełką architektury barokowej, znajdującą się z centrum broumovskiego regionu przyrodniczego, pełnego skał piaskowcowych. Tu można poczuć niepowtarzalną atmosferę miejsca, które przeżyło wiele zwrotów dziejowych.

Podczas zwiedzania klasztoru można zobaczyć niezwykłe wnętrze kościoła św. Wojciecha, czy unikatową kopię Całunu Turyńskiego.

Godziny otwarcia:
Listopad – marzec
Codziennie od 10.00 do 15.00

Kwiecień – Październik
Codziennie od 09.00 do 16.00

Klasztor w Broumovie oferuje kilka różnorodnych tras zwiedzania.

Trasa barokowa

Zwiedzający zaczynają zwiedzania od refektarza – dawnej jadalni zakonników – w którym umieszczono świętą kopię Całunu Turyńskiego. Jest to jedyna kopia Całunu w Europie na północ od włoskich Alp. Później zwiedzana jest biblioteka klasztorna z wieloma cennymi zabytkowymi księgami i zakrystia. Na koniec zwiedzający lub pielgrzymi mogą zobaczyć prezbiterium, zakonne ławy chorałowe i wnętrze barokowego kościoła św. Wojciecha, w którym w 1999 r. odkryto kopię Całunu Turyńskiego.

Przebieg trasy: refektarz – biblioteka – zakrystia (z relikwiami świętych) – kościół św. Wojciecha (z relikwiami świętych)
Kiedy: zgodnie z godzinami otwarcia – godziny nieparzyste

Życie w klasztorze

Trasa zwiedzania ma taki sam przebieg, jak zwiedzanie standardowe, ale przewodnikiem będzie postać kostiumowa mnicha. Ponieważ znajdujemy się w klasztorze benedyktyńskim, będzie to postać w habicie benedyktynów. Na zwiedzających czekają dodatkowo ciekawe informacje dotyczące życia zakonnego zakonników.

Przebieg trasy: refektarz – biblioteka – zakrystia – kościół św. Wojciecha
Kiedy: zgodnie z godzinami otwarcia – godziny parzyste

www.klasterbroumov.cz/pl/

Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować, że bilety dla 2 osób na specjalne zwiedzanie klasztoru w Broumowie „Od piwnic aż po strych” trafią do: Mateusza Czapskiego, Karola Naumowicza, Sylwii Rynkiewicz, Krzysztofa Kurasza, Katarzyny Lisowskiej oraz Marcina Jaskółki. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy do kolejnych.

Wspomniane zwiedzanie możliwe jest tylko w sobotę 2 marca lub 16 marca lub 30 marca o godzinie 10.00 lub 14.00.

Więcej informacji na stronie: www.klasterbroumov.cz/pl/

Polubcie również stronkę naszego sponsora: www.facebook.com/KlasterBroumov
Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *