Tragiczny stan schodów

Schody o których mowa to łącznik ulicy Fredry z ulicą Piłsudskiego w Nowej Rudzie z którego korzysta dużo osób. Na wielu stopniach brak jest płyt, a te które się jeszcze trzymają są popękane. Konieczny jest również remont muru oporowego o czym informują stosowne tablice

Stan schodów niepokoi przechodniów, którzy zastanawiają się, kiedy miasto zdecyduje się je wyremontować. Jest to o tyle pilne, że jest to jeden z najczęściej uczęszczanych ciągów komunikacyjnych, a zarazem skrótów z dolnej części miasta do rynku. Ważną informacją jest fakt, iż w budżecie miasta na 2019 rok zarezerwowano na remont tych schodów 200 tys. zł.

Jak nas informuje Agnieszka Żołnierczyk, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta w Nowej Rudzie trwają rozmowy z projektantem, który przygotowuje dokumentacje techniczną na remont schodów.
– Jeszcze w tym miesiącu powinien gotowy być projekt, w czerwcu chcemy przeprowadzić postępowanie przetargowe na remont schodów – wyjaśnia Agnieszka Żołnierczyk. – Jeżeli znajdziemy wykonawce, który nie zaproponuje zaporowej ceny za przeprowadzone prace, to roboty te ruszą najwcześniej w lipcu i potrwają minimum dwa miesiące – dodaje.

Na czas remontu przejście zostanie zamknięte, co dla wielu z nas będzie dużą niedogodnością i utrudnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *