Czekają na kąpielisko

To już pewne, w tym roku nie popływamy w basenie przy ulicy Fredry w Nowej Rudzie. Zgodnie z umową prace przy modernizacji basenu miały zakończyć się do 15 lipca. Mamy prawie połowę maja a prac na placu budowy jeszcze multum

31 sierpnia 2018 r. burmistrz Tomasz Kiliński podpisał umowę na modernizację basenu przy ul. Fredry z noworudzką firmą Kwadros. Warta blisko 12 mln zł inwestycja miała być oddana do użytku po 15 lipca 2019 r. Na realizacje tego zadania miasto pozyskało 7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach inwestycji maja powstać: 3 niecki basenowe, w tym jedna, płytka dla najmłodszych, wieża, boisko do piłki plażowej, szatnie, natryski oraz budynek sanitarno-szatniowy z częścią gastronomiczną. Rozbudowany zostanie również parking oraz powstaną elementy małej architektury- huśtawki oraz stoły do tenisa stołowego. Dziś już wiadomo, że o kąpieli w noworudzkim basenie latem tego roku możemy pomarzyć.

– Na dzień dzisiejszy stan zaawansowania prac związanych z modernizacją baseny wynosi 13% zrealizowanych robót. Obecnie prowadzone są prace związane z rozbiórką istniejących obiektów, wykonane zostały roboty ziemne i te prace są odebrane przez inżyniera kontraktu. Realizowane są prace z wylewaniem chudego betonu w małej niecce basenowej. Prowadzone są też prace związane z wykonywaniem zbrojenia pod płytę fundamentową i pod ścianę basenu – informuje Agnieszka Żołnierczyk, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta w Nowej Rudzie, wyjaśniając zarazem, że głównym powodem tak dużych opóźnień w robotach były złe warunki atmosferyczne.

– W umowie jest klauzula, że okres zimowy może być powodem do przedłużenia terminu. Obecnie inżynier kontraktu bada złożony wniosek odnośnie wnioskowanego przedłużenia – informuje naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *