New Hip Hop Road Festival 2019

W sobotę 22 czerwca odbyła się kolejna edycja New Hip Hop Road Festival gromadząca sporą publiczność. W tym roku wystąpili m.in. Hurragun, Mielzky czy niekwestionowana gwiazda wieczoru KęKę. Pomiędzy koncertami prezentował się zespół taneczny COMA.

– Jest to taki ewenement na skalę Kotliny Kłodzkiej. Takie festiwale się tutaj nie odbywają. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że możemy gościć wszystkich tych, którzy kochają ten rodzaj muzyki. Każdego roku staramy się zaprosić gwiazdę sceny, w tym roku KęKę, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, co widać wśród publiki – mówił Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. – Wczoraj całkiem inne klimaty, czyli muzyka biesiadna, pani Teresa Werner, „Wędrowne Gitary”. Dzisiaj mocne uderzenie dla młodzieży, która bawi się fantastycznie i warta jest tego, żeby robić tego typu imprezy. Ściągamy gwiazdy, których jeszcze u nas nie było oraz te, które są na topie. KęKę jest w górnym topie muzyki hip hopowej. Kto będzie za rok – nie wiemy, być może publiczność zdecyduje kogo chce i tak by było najlepiej – dodał.

Tegoroczna edycja była bardzo udana. Największą publiczność zebrał oczywiście KęKę. Niezwykła charyzma oraz otwartość i prosty przekaz trafiały do zgromadzonej młodzieży. Wiele utworów śpiewali wraz z artystą. Właśnie ta atmosfera i wspólne zamiłowanie do gatunku muzycznego jakim jest rap, sprawiają, że ta impreza ma sens i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Str. 14 w numerze 385 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 385
28 czerwca – 4 lipca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *