Dlaczego dokładamy do CTS-u

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, jeden z punktów dotyczył podjęcia uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrzowi miasta, co poprzedzone było debatą na temat przedstawionego raportu o stanie gminy. Wśród poruszanych tematów znalazł się temat związany z dotowaniem z budżetu miasta Centrum Turystyczno-Sportowego

– Cały czas mówimy, że nasze spółki przynoszą dochody, dlaczego miasto cały czas dotuje Centrum Turystyczno-Sportowe – zadał pytanie radny Bartłomiej Rozmus. Choć zapytał o to radny, to wielu mieszkańców nurtowała ta sprawa. Dlaczego spółka prawa handlowego jaką jest CTS, co jakiś czas jest dotowana z budżetu miasta?
– Od wielu lat spółka Centrum Turystyczno-Sportowe, nie jest dotowane przez miasto. Przypominam, że właścicielem obiektów sportowych przy ul. Kłodzkiej 16 jest Gmina Miejska Nowa Ruda – tłumaczył Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Spółka Centrum Turystyczno-Sportowe, jest jedynie zarządcą tych obiektów i koszty utrzymania, funkcjonowania, remontowania, modernizowania, czy inwestowania w te obiekty leży po stronie właściciela obiektów, czyli Gminy Miejskiej Nowa Ruda. W związku z tym, my inwestując, remontując obiekt sportowy nie dotujemy spółki Centrum Turystyczno-Sportowe – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *