Schody do remontu

Wreszcie mieszkańcy doczekają się remontu schodów łączących ul. Piłsudskiego z ul. Fredry. To dobra wiadomość dla często korzystających z tego skrótu noworudzian

Na dniach ogłoszony zostanie przetarg na remont schodów łączących ul. Fredry z ul. Piłsudskiego. Jak mówi Agnieszka Żołnierczyk, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miasta w Nowej Rudzie, według jej rozeznań nie powinno być problemu ze znalezieniem wykonawcy. Schody o których mowa, to łącznik między ulicami Fredry i Piłsudskiego wykorzystywany bardzo często przez mieszkańców jako skrót do rynku. Ze względu na zły stan techniczny schodów i muru oporowego przejście zostało zamknięte w maju. To, że na remont schodów musimy czekać tak długo poniekąd spowodowane jest brakiem zainteresowania remontem muru oporowego przez właściciela zamku. W tegorocznym budżecie na remont schodów zarezerwowano 200 tys. zł, czy będzie to wystarczająca suma przy wysokich cenach materiałów budowlanych i cenach windowanych przez wykonawców windowanych przez wykonawców – pokaże czas.

– Nawierzchnia wyłożona zostanie kostką granitową, również stopnie wykonane zostaną z płyt granitowych – informuje Agnieszka Żołnierczyk. – Co do muru oporowego, z chwilą ogłoszenia postępowania przetargowego na BIP-ie, chcemy zaprosić przedstawiciela nadzoru budowlanego o podjęcie stosownych działań w stosunku do właściciela zamku „zmuszających” go do jego remontu – dodaje naczelnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *