Są pieniądze na modernizację zaplecza przy stadionie w Jugowie

We wtorek 10 września Adrianna Mierzejewska, na swojej stronie facebook.com/wojtgminynowaruda/ umieściła informację, że zostało przyznane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 261.400,00 zł na modernizację szatni i zaplecza technicznego przy stadionie w Jugowie.

Cieszą się Elżbieta i Robert Sypień, gospodarze obiektu i szefowie LZS „Kalenica” Jugów, nie kryje również zadowolenia Monika Żak, kierownik tegoż klubu ale najbardziej na pewno ucieszą się zawodniczki, zawodnicy oraz mieszkańcy Jugowa do których niebawem dotrze ta informacja.

W rozmowie z nami nie kryją oni zadowolenia i wskazują, że klubowa młodzież jeździ nie od dziś na różne zawody i rozgrywki, i wszędzie mogą liczyć na, choćby podstawowe, zaplecze techniczne, toalety czy prysznice. Trochę im wstyd, gdy goście przyjeżdżają do Jugowa, bo po prostu nie ma nic – ani toalety, ani prysznica… trochę to żenujące. Już niemało środków gminnych, w tym z funduszu sołeckigo, zostało wyasygnowanych na dokumentację techniczną, remont dachu, ułożenie kostki przy budynku i inne naprawy. Niestety to kropla w morzu potrzeb. Przyznana dotacja w wys. 261.400,00 zł stanowi 50% inwestycji. Resztę środków pokryje gmina Nowa Ruda z własnego budżetu.

– Dzięki tej dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki inwestycja zostanie zakończona już w przyszłym roku, wraz z wyposażeniem. W tym roku rozpoczęte zostaną prace, wyłoniony będzie wcześniej wykonawca, zrobimy jak najwięcej się da, jeszcze przed zimą, by podczas chłodnej części pory roku mogły dalej trwać działania wewnątrz budynku – powiedział Paweł Szafran, kierownik referatu inwestycji w gminie Nowa Ruda.

– Serdecznie dziękuję rządowi za doskonałą współpracę, myślę, że mieszkańcy Jugowa i Gminy Nowa Ruda również będą zadowoleni 🙂 Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy, a ja dotrzymuję obietnic. Dziękuję za świetną współpracę Kierownikowi referatu inwestycji Pawłowi Szafranowi za koordynowanie prac, również Dominice Marczak i Ryszardowi Czerewatemu. Dziękuję Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi za wsparcie – napisała Adrianna Mierzejewska.

Gratulujemy i czekamy na końcowe owoce tego przedsięwzięcia.
Ostatnim czasem inwestycje w sport zarówno w Jugowie jak i całej gminie Nowa Ruda nabierają tempa. Rok temu powstała w Jugowie OSA (siłownia plenerowa z placem zabaw dla dzieci), w tym roku oddano zmodernizowane boisko z bieżnią przy Szkole Podstawowej a niebawem, jesienią, powstanie w Jugowie przy ul. Grzybowskiej jeszcze jedna OSA.

Foto LZS „Kalenica” Jugów: facebook.com/LZS-Kalenica-Jug%C3%B3w-460339554081997/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *