Nowa droga w Bożkowie

Otrzymaliśmy list od mieszkańców Bożkowa wyrażających wdzięczność za remont drogi w tej miejscowości. Do listu dołączone były zdjęcia, które pokazują to miejsce przed remontem, w trakcie oraz po jego zakończeniu.

Szanowna Redakcjo!
W imieniu mieszkańców Bożkowa, na łamach tygodnika „Noworudzianin”, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w ostatnich dniach został naprawiony i oddany do użytku odcinek drogi do naszych posesji. Droga ta przy każdych opadach deszczu nie nadawała się do użytku, gdyż brak odpowiedniej nawierzchni i odwodnień uniemożliwiała z jej korzystania.

Odcinek remontowanej drogi jest łącznikiem drogi powiatowej z ruinami wieży widokowej z 1801 r., którą wybudowano na polecenie małżonki von Magnisa. Jest również drogą dojazdową do posesji prywatnych, jak również do pól uprawnych. Jesteśmy pewni, że nowo położony asfalt i odwodnienia zdecydowanie ułatwią nam codzienne życie.

Droga ta została zakwalifikowana do przebudowy w ramach „zadania intensywne opady deszczu i powodzi” (jako tak zwana powodziówka) kilka lat temu. Dzięki staraniom Pani Wójt Adriannie Mierzejewskiej, (która pozyskuje środki), dzięki pracownikom gminy, radnym Gminy Nowa Ruda (kadencji 2014-2018), byłemu sołtysowi Jerzemu Langenfeldowi, poprawi się nie tylko wygoda lecz również estetyka naszej miejscowości. Cieszymy się również z tego, że kolejne drogi gminne w Bożkowie doczekają się realizacji planów remontowych. Z naszych informacji wynika, że w tym roku (2019) oddane zostaną do użytku mieszkańców kolejne dwa odcinki, za które już dzisiaj dziękujemy!

Dziękujemy bardzo Firmie Ogólnobudowlanej Robert Matyszczyk, a zwłaszcza szefom i pracownikom za solidne, sprawne wykonanie jak również cierpliwe wysłuchiwanie porad tak zwanych zewnętrznych fachowców – …a dlaczego tak? …a nie można tak?

Dziękujemy! Wdzięczni mieszkańcy!

Str. 5 w numerze 397 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 397
27 września – 3 października 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *