Pierwsza porażka na Sportowej

Lider ze Świdnicy wysoko pokonał noworudzkiego Piasta, dla którego była to pierwsza domowa porażka w obecnym sezonie. Hit 13 kolejki przyciągnął na trybuny widownię, jakiej nie było dawno w Nowej Rudzie – starcie Piasta z Polonią-Stal Świdnica obserwowało ponad 700 osób

13 kolejka, 2-3 listopada
Piast ZPAS Nowa Ruda – Polonia-Stal Świdnica 0:4
Piast ZPAS: J. Rinco – A. Osicki (W. Garbicz), E. Polak, W. Rzeczycki, K. Mika (L. Soumar), N. Pierzga (M. Kostianiuk), D. Lima (P. Šustek), J. Filipczak (M. Schmidt), A. Jeziorski (D. Kęska), M. Poświstajło, B. Chabrowski

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 2 minucie wyprowadzili groźny kontratak, dobrą interwencją w tej sytuacji popisał się Rinco, który pewnie obronił uderzoną na krótki słupek futbolówkę. W 19 minucie Polonia-Stal miała kolejną szansę – rzut wolny z 20 metrów na wprost naszej bramki, mocno uderzoną obok muru piłkę Rinco sparuje poza linię końcową. Piast miał problemy z wypracowaniem sobie sytuacji strzeleckich, a grający wysokim pressingiem i szybką piłką goście, co jakoś czas stwarzali zagrożenie pod naszą bramką i niestety w 22 minucie objęli prowadzenie – górną piłkę zagraną z rzutu wolnego, z bocznej strefy boiska, jeden z rywali przedłużył głową i ta wpadła do siatki obok dalszego słupka. W 26 minucie Rinco broni mocne płaskie uderzenie rywala, który wdarł się w naszą szesnastkę z lewego skrzydła. W 27 minucie Mateusz Poświstajło podczas walki z przeciwnikiem upadł w polu karnym gości, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. W 30 minucie Krzysztof Mika, z około 20 metrów mocnym uderzeniem posłał futbolówkę nieznacznie ponad bramką. W końcówce pierwszej części spotkania trwała walka o opanowanie środka pola, a żaden z zespołów nie stworzył już sobie sytuacji bramkowej.

Druga część spotkania, rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem, spowodowanym interwencją policji, która musiała zaprowadzić porządek na trybunach. W 47 minucie Mateusz Poświstajlo został zablokowany przy próbie oddania strzału z 16 metrów, a futbolówka opuściła plac gry poza linią końcową. Po źle wykonanym rzucie rożnym, goście wyprowadzili błyskawiczny kontratak zakończony płaskim uderzeniem, które pewnie obronił Rinco. W 52 minucie jeden z rywali faulowany był w obrębie naszego pola karnego przez Norberta Pierzgę i goście stanęli przed szansą podwyższenia prowadzenia. Pewnie wykorzystany rzut karny i Piast tracił do rywala już dwie bramki. Sytuacja ta nie załamała naszych zawodników, którzy dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. W 70 minucie po rzucie rożnym w polu karnym rywali futbolówkę głową do Bartosza Chabrowskiego zgrał Ernest Polak, uderzenie z pierwszej piłki na ciało przyjął obrońca a dobitka Artura Osickiego przeleciała obok bramki. Po chwili Artur Osicki interweniując wślizgiem, przerywa groźnie zapowiadający się kontratak. W 77 minucie Marcel Schmidt kilkudziesięciometrowym podaniem odnalazł na lewym skrzydle Mateusza Poświstajłę, ten opanował górną piłkę i wpadając w pole karne próbował płaskim uderzeniem zaskoczyć bramkarza, jednak posłał futbolówkę tuż obok bramki. W 79 minucie Rinco pewnie chwyta płaskie uderzenie z linii pola karnego. W 82 minucie obrońca Polonii przerwał kilka metrów od bramki, groźną akcję naszego zespołu. W 84 minucie solową akcję przeprowadził, aktywny jak zawsze, Mateusz Poświstajło, który w okolicy pola karnego rywali przedryblował 6 przeciwników, niestety w ostatniej chwili przed strzałem został zablokowany. Piast w końcówce atakował większymi siłami, co odbiło się na defensywie, a goście w 90 i 92 minucie po stałych fragmentach gry, jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w naszej bramce.
Wynik nie odzwierciedla różnicy, jaka tego dnia dzieliła obydwa zespoły – Piast nie zasłużył na tak wysoką porażkę.

Pogoń Pieszyce – Bielawianka Bielawa 1:2
Piast Żerniki (Wrocław) – Polonia Trzebnica 2:2
Lechia Dzierżoniów – Sokół Marcinkowice 3:2
Orzeł Prusice – Sokół Wielka Lipa 3:2
GKS Mirków/Długołęka – Unia Bardo 3:2
Moto Jelcz Oława – Wiwa Goszcz 3:0
LKS Bystrzyca Górna – Orzeł Ząbkowice Śl. 2:1

14 kolejka, 9-10 listopada
Polonia Trzebnica – Piast ZPAS Nowa Ruda, Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie, Wiwa Goszcz – LKS Bystrzyca Górna, Unia Bardo – Moto Jelcz Oława, Sokół Wielka Lipa – GKS Mirków/Długołęka, Sokół Marcinkowice – Orzeł Prusice, Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów, Pogoń Pieszyce – Piast Żerniki (Wrocław)

Str. 24-25 w numerze 403 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 403
8-14 listopada 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *