23 Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 29-30 listopada, na terenie całej Polski, Banki Żywności przeprowadziły 23 Świąteczną Zbiórkę Żywności. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości żywności, która trafi na świąteczne stoły osób potrzebujących.

Wśród wolontariuszy, którzy zachęcali do podzielenia się zakupami z potrzebującymi znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie. Koordynatorzy zbiórki Bożena Sołek-Muzyka oraz Marcin Antosik dziękują uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz absolwentom Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie za wielkie serca i pokazanie, że pomaganie innym było, jest i będzie na czasie, i stanowi podstawowy wyznacznik wartości człowieczeństwa. Cieszy fakt, że młodzi ludzie zawsze służą pomocą i wsparciem, ponieważ dostrzegają to, że w naszej ojczyźnie aż 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli za mniej niż 600 zł brutto. Przedstawiciele szkoły w Jugowie podczas 2-dniowej zbiórki zebrali 1080,926 kg żywności z długim terminem ważności.

Dziękujemy kierownikom i pracownikom supermarketów: Biedronka, ul. Słupiecka w Nowej Rudzie, Biedronka, ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie oraz Dino, ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie, za pomoc udzieloną wolontariuszom.

W zbiórce uczestniczyli: uczniowie Szkoły Podstawowej w Jugowie: Bartek Ścigacz, Kacper Bizoń, Oliwia Sapieja, Weronika Borucka, Bartosz Żak, Julia Kurasz, Mateusz Mrozek, Alicja Majdak, Bartosz Antosik, Emilia Antosik, Kamila Koćmirska, Julia Peszko, Karolina Muzyka, Martyna Tkaczyk, Mateusz Wyrębak, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie: Julia Lichwa, Olaf Peszko, Milena Wyrębak, uczeń Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie: Adrian Koćmirski oraz opiekunowie: Natalia Muzyka, Paweł Bosaczyk, Bogdan Muzyka, Marcin Antosik oraz Bożena Sołek-Muzyka.

Str. 13 w numerze 407 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 407
6-12 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *