Wernisaż w Mozaice

W piątek 29 listopada w galerii sztuki „Mozaika” w Nowej Rudzie odbył się wernisaż prac Daniela Turkowicza pt. „Pejzaż”

– Różne pejzaże, cztery pory roku, więc każdy może sobie dobrać coś dla siebie – mówiła Małgorzata Podgórska z Noworudzkiej Grupy Twórców Sztuki „Alfa-Art”. – Daniel to młody człowiek, od niedawna w grupie „Alfa-Art” i już widać efekty pracy, zacięcie malarskie. Rzadko spotyka się kogoś takiego, żeby potrafił oddać piękno natury. Jest to trudne. Trzeba na to dużo pomysłu, chęci, drobiazgowości, a do tego wielkiego talentu, co nasz kolega posiada – dodała.

– Inspiracja do pejzażu jest wszędzie, wystarczy wyjść z domu – opowiadał Daniel Turkowicz. – mnie zaś inspiruje światło i pod tym kontem tworzę swoje prace. Najpierw był ołówek a potem farby – dodał skromnie.

Obrazy Daniela Turkowicza są pełne kolorów i ciepła, pasji. Wiele z nich wygląda wręcz jak przepiękne zdjęcia otaczającej nas natury. Warto je zobaczyć i na chwilę odetchnąć, wyrwać się z szarzyzny charaktery-stycznej dla trwającej pory roku. To również doskonały pomysł na prezent pod choinkę.

Wystawę prac Daniela Turkowicza można oglądać do końca grudnia br. w galerii „Mozaika” przy pl. Grunwaldzkim 1 w Nowej Rudzie, gdzie również można nabyć prace autora.

Str. 4 w numerze 407 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 407
6-12 grudnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *