Noworudzki Finał WOŚP

Noworudzianie po raz kolejny nie zawiedli. Podczas tegorocznego 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 12 stycznia zebrano w sumie 45.449 zł. Trzeba dodać, że nie jest to końcowa kwota bowiem trwają jeszcze internetowe licytacje. Tradycyjnie już finał WOŚP odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie

Po projekcji filmu „Śnieżna paczka” z którego cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży z sekcji działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, a w kawiarni „Rycerska” mogliśmy posłuchać minirecitalu akordeonowego w wykonaniu Józefa Kmity i Tomasza Brusińskiego. W trakcie imprezy na licytację wystawiono wiele rzeczy wśród których były m.in. obrazy autorstwa Grupy Twórców Sztuki Alfa Art, „zestaw sejmowy” od poseł Moniki Wielichowskiej, książka autorstwa Anny Seniuk z autografem aktorki i wiele, wiele innych nie mniej ciekawych rzeczy. Nadal trwa internetowa licytacja przemowy noblowskiej Olgi Tokarczuk, która w czasie powstawania artykułu warta była już 3.450 zł, czy koszulka Hall City z autografem Kamila Grosickiego – 530 zł, ale też suknia ślubna z kryształkami Swarovski.

W tym roku wśród ponad 60 wolontariuszy najwięcej zebrał Antoni Sałam – 4.160,10 zł, drugie miejsce zajął Gabryiel Jopek – 2. 071,70 zł, a trzecie Karol Iwanicki – 1.982,09 zł. Wśród wolontariuszy można było zauważyć również strażaków z OSP Ludwikowice Kłodzkie, OSP Nowa Ruda-Słupiec i OSP Nowa Ruda. Wśród wolontariuszy byli tacy jak uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie Martyna Urbaniak, która pod opieką mamy od godziny 9.00 pieniądze zbierała nie w Jugowie, Sokolcu, ale też w Nowej Rudzie. W ten sposób do puszki 12-latki trafiło – 1.009,37 zł. Jak nam mówiła Martyna ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze o różnych nominałach. Jak już wspomnieliśmy noworudzianie zebrali 45.449 zł pobijając w ten sposób kwotę zebraną podczas Finału WOŚP w 2019 r. – 43.110,83 zł, w roku 2018 było to nieco ponad 27.000 zł.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Rudzie zakończył się o godz. 20.00 „Światełkiem do nieba” które przygotowali strażacy z OSP Nowa Ruda-Słupiec.

Str. 11 w numerze 411 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 411
17-23 stycznia 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

One thought on “Noworudzki Finał WOŚP

  • 27 października 2020 o 20:11
    Permalink

    On to taki utyty De Niro 🙂🙂🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *