Wernisaż w Mozaice

W piątek 10 stycznia w Galerii Sztuki „Mozaika” w Nowej Rudzie odbyła się wystawa fotografii dziecięcej Patrycji Dąbrownej. Rozmawiamy z autorką prac

– Jak to się zaczęło?
– Fotografia pojawiła się w moim życiu tak naprawdę bardzo spontanicznie – mówi Patrycja Dąbrowna. – W 2018 r. wybrałam się z córkami na sesję wielkanocną, gdzie stanęłam po drugiej stronie obiektywu. To właśnie wtedy pojawił się pomysł na zajęcie się fotografią dziecięcą i rodzinną. Na początku swoich sił próbowałam robiąc sesje swoim córeczkom, później znajomym, oststecznie w marcu 2019 roku zaczęłam realizować sesje w ramach działalności. Nie sądziłam, że to mnie tak pochłonie, że stanie się moją wielką pasją w którą będę wkładać całe swoje serce i że będzie miało taki pozytywny odbiór!

– Dlaczego właśnie fotografia dziecięca?
– Fotografia, a szczególnie fotografia dziecięca daje mi same pozytywne emocje. Patrząc na uśmiech dzieci, na pierwsze chwile życia noworodków i wzruszenia na twarzach ich rodziców, czuję, że to jest to, co mnie na-pędza i daje mi niesamowitą energię. Dziś odważnie mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie życia bez foto-grafii, jeszcze do niedawna zazdrościłam ludziom którzy robili to co kochają, dziś już nie muszę.

– Jak długo ta pasja Pani towarzyszy?
– Od czasu rozpoczęcia działalności do wystawy, minął niecały rok. Był to rok pełen nauki i zdobywania doświadczenia. Przede mną jeszcze daleka droga, ale niezmiernie cieszę się, że mogłam pokazać swoje prace w galerii Mozaika, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy, za co serdecznie dziękuję organizatorom. Mam nadzieję, że ten nowy 2020 rok przyniesie nowe, równie emocjonujące wyzwania fotograficzne, których nie będę bała się podjąć.

Prace Patrycji Dąbrownej można oglądać w galerii przy pl. Grunwaldzkim w Nowej Rudzie do końca stycznia 2020 r.

fot. Zbigniew Babiak

Str. 7 w numerze 411 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 411
17-23 stycznia 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *