Święto śniegu 2020

W niedzielę 19 stycznia 2020 r na stoku Kompleksu Wyciągów Narciarskich GÓRNIK w Sokolcu, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowej Rudzie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Śniegu.
Z tej okazji na stok przybył Komisarz Lew, który wspólnie z patrolem narciarskim dbał o bezpieczeństwo na stoku, uczył zasad prawidłowego zachowania i przypomniał o bezpiecznym korzystaniu z atrakcji zimowego szaleństwa.

Światowy Dzień Śniegu, który przypada 19 stycznia, to sztandarowa impreza Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej FIS, której celem jest promowanie wiedzy i zabaw na śniegu.

Narciarzom przybyłym na stok rozdawano ulotki prewencyjne o poprawnym zachowaniu na stoku. Zbiór reguł obowiązujących użytkowników na trasach narciarskich całego świata znajduje się w Kodeksie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Określa on zasady prawidłowego zachowania się na stoku, między innymi: uważanie na innych użytkowników stoku, zjeżdżanie z szybkością dostosowaną do umiejętności, trasy i pogody, wyprzedzanie z zachowaniem odpowiedniej odległości, zjeżdżanie ze stoku w taki sposób, by uniknąć zderzenia z inną osobą, wjazd, ruszanie i sposób poruszania się po upadku – zawsze z upewnieniem się, czy nie nasz manewr nie spowoduje zagrożenia dla innych.

W ramach akcji funkcjonariusze rozdali kilka kasków ochronnych dla najmłodszych narciarzy, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o Bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, muszą taki kask posiadać obowiązkowo, jeżeli nie ukończyli 16 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *