Krystyna Giżowska dla Babć i Dziadków

Autorka i wykonawczyni takich przebojów, jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”, wystąpiła 23 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Koncert został zorganizowany z okazji Dnia Babci i Dziadka

Czwartkowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu urodzonej w Wałbrzychu Krystyny Giżowskiej ściągnął bardzo liczną publiczność. W recitalu piosenkarka zaśpiewała swoje największe przeboje, które znamy i lubimy. Piosenkarce towarzyszył Adam Pawlikowski-kierownictwo muzyczne i fortepian oraz Grzegorz Globus – gitara i vocal. W recitalu piosenkarka zaśpiewała swoje największe przeboje: „Złote Obrączki” , „Przeżyłam z Tobą tyle lat”, „Nie było ciebie tyle lat”, „Samotność uczy nas”, czy „W drodze do Fointainbleau”, którą to piosenkę wykonała wspólnie z Grzegorzem Globusem, a także kilka nowych piosenek np. „Róże trzy”. Można było również usłyszeć piosenki country w wykonaniu Grzegorza Globusa – Hello Merylu. Krystyna Giżowska zachęcała publiczność do wspólnej zabawy i śpiewu, do którego w duecie zaprosiła Wojciecha Kołodzieje, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. Można powiedzieć, że był to wielki powrót piosenkarki na noworudzką scenę, bowiem jak poinformował Wojciech Kołodziej piosenkarki nie było w naszym mieści dokładnie 11 lat i 7 miesięcy.

Własna droga Krystyny Giżowskiej jako solistki zaczęła się na festiwalu piosenki w Soczi w 1976 r. zdobyciem II nagrody. Rok 1977 przyniósł jej II nagrodę na Coupe d’Europe w Villach w Austrii. 1978 r. I nagroda za interpretacje piosenki do muzyki Chopina na festiwalu przebojów w Rostocku. Rok 1979 III nagroda i nagroda publiczności piosenki w Dreźnie. Rok 1981 Grand Prix na festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlscham w Szwecji. Rok 1984 Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot’84. Te sukcesy jak również intensywna działalność koncertowa w kraju i zagranicą (w NRD, RFN, Francja, Czechosłowacja, USA, Kanada, Japonia, itd.) potwierdziły trafność wyboru „własnej drogi”. Krystyna Giżowska zaczęła nagrywać płyty, programy i piosenki we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Wydane płyty: „Jestem jak inne”, „Nie było ciebie tyle lat”, „Przeżyłam z tobą tyle lat”, „Duety – Ci wspaniali i Ja”, „Złote przeboje”, „Antologia cz. I i II”, „Kolędy i Pastorałki”, płyta dla dzieci „Kosmiczna deskorolka”.

Str. 7 w numerze 413 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 413
31 stycznia – 6 lutego 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *