Noworudzianin z kolejną nagrodą filmową

Noworudzianin Robert Więckiewicz, polski aktor filmowy i w nieco mniejszym stopniu teatralny laureatem polskiej nagrody filmowej Orły 2020 za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Ukryta gra”. Nagrody wręczono 2 marca na uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. To już kolejna nagroda jednego z najbardziej rozpoznawalnych noworudzian

Robert Więckiewicz urodził się w 1967 r. w Nowej Rudzie. W polskich produkcjach jest zwykle kojarzony z rolami tak zwanych czarnych charakterów, w tym chociażby członków mafijnego półświatka czy też zwykłych cwaniaczków nastawionych na komfortowe życie. Aktor szkołę średnią kończył w Legnicy, gdzie podejmował naukę w pięcioletnim technikum budowlanym, aby następnie w 1989 roku wyjechać do Wrocławia, gdzie do roku 1993 studiował w tamtejszej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

W filmie „Ukryta gra” Robert Więckiewicz wcielił się w rolę dyrektora Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Sam film w reżyserii Łukasza Kośmickiego opisuje początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.
filmpolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *