Noworudzianin z kolejną nagrodą filmową

Noworudzianin Robert Więckiewicz, polski aktor filmowy i w nieco mniejszym stopniu teatralny laureatem polskiej nagrody filmowej Orły 2020 za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Ukryta gra”. Nagrody wręczono 2 marca na uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. To już kolejna nagroda jednego z najbardziej rozpoznawalnych noworudzian

Robert Więckiewicz urodził się w 1967 r. w Nowej Rudzie. W polskich produkcjach jest zwykle kojarzony z rolami tak zwanych czarnych charakterów, w tym chociażby członków mafijnego półświatka czy też zwykłych cwaniaczków nastawionych na komfortowe życie. Aktor szkołę średnią kończył w Legnicy, gdzie podejmował naukę w pięcioletnim technikum budowlanym, aby następnie w 1989 roku wyjechać do Wrocławia, gdzie do roku 1993 studiował w tamtejszej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

W filmie „Ukryta gra” Robert Więckiewicz wcielił się w rolę dyrektora Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Sam film w reżyserii Łukasza Kośmickiego opisuje początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.
filmpolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *