Uwaga kradną rowery

Chociaż sezon rowerowy jeszcze na dobre się nie rozpoczął, to jednoślady cieszą się popularnością wśród złodziei. Tylko w ostatnim czasie kilka takich pojazdów skradziono w Drogosławiu, inne w centrum Nowej Rudy

Na początku marca ukradziono kilka rowerów przy ul. Świdnickiej, inny przy ul. Cichej.
– Jednoślady bardzo często stają się łupem złodziei, z uwagi na nieskuteczne zabezpieczenia stosowane przez właścicieli – tłumaczy podinsp. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. Najczęstszą przyczyną kradzieży jest pozostawienie roweru bez zabezpieczenie w miejscu ogólnie dostępnym: przed sklepem, blokiem, na boisku czy na klatce schodowej. Złodziejowi wystarczy kilka sekund, by ukraść słabo zabezpieczony lub pozostawiony bez nadzoru rower – dodaje funkcjonariusz.

Oto kilka porad noworudzkich policjantów: postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież, dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower, stosujmy zawsze linki rowerowe – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodziej ma mało czasu, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał, miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Jeżeli rower musisz zostawić w piwnicy dopilnuj, żeby drzwi i okna były dobrze zabezpieczone, uczul sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnicy. Dobrze jest sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowód zakupu policjantom.

Str. 8 w numerze 419 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 419
13-19 marca 2020 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *