Odbiór odpadów i RIPOK-i bez zmian

Wbrew plotkom, odbiór śmieci w Nowej Rudzie działa normalnie. Normalnie funkcjonuje też Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Okres kwarantanny, gdy wielu z nas zmuszonych jest przebywać w domach, to czas który wykorzystujemy na remonty, sprzątania strychów, piwnic czy komórek. Wytwarzamy też więcej odpadów domowych, a to powoduje, że pracownicy spółki Noworudzkie Usługi Komunalne mają więcej pracy. Jak nam powiedział prezes Grzegorz Kuzak, PSZOK pracuje normalnie. Nie ma też problemów z odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców.
– Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Niepodległości w Nowej Rudzie, pomimo wprowadzenia stanu epidemii, a co za tym idzie różnych obostrzeń i zakazów, cały czas funkcjonuje normalnie – informuje Grzegorz Kuzak.

W NUK-u wprowadzono więcej środków ostrożności, typu rękawiczki, maseczki czy przyłbice.
– Mamy też ministerialne zalecenia. Staramy się przede wszystkim chronić tych starszych wiekiem pracowników. Dezynfekujemy używany sprzęt, kabiny pojazdów – wyjaśnia prezes NUK i zaznacza, że w firmie niewiele osób skorzystało z tzw. opiekuńczego, związanego z koronawirusem.
Również żadna z dwóch Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, czyli w Ścinawce Dolnej i w Bielawie, z którymi współpracują Noworudzkie Usługi Komunalne, nie poinformowała o ograniczeniu działalności.
– Jestem z nimi w stałym kontakcie i tak jak wspomniałem, odbiór odpadów i odstawianie do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych też przebiega normalnie – zapewnia prezes Grzegorz Kuzak.

Str. 5 w numerze 425 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 425
24-30 kwietnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa
powyższy numer NIE BĘDZIE DOSTĘPNY w wersji papierowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *