Wspaniały prezent na Dzień Strażaka

Wspaniały prezent na Dzień Strażaka! Takie słowa cisnęły się na usta, gdy 28 kwietnia dotarła do nas informacja, że OSP Sokolec otrzyma 560 tys. zł dofinansowania na zakup nowego wozu.

– We wtorek, prosto z Warszawy tę radosną informację o przekazaniu do subregionu Wałbrzyskiego ponad 6,7 milina złotych na wozy strażackie dla Ochotniczych Straży Pożarnych przekazał nam Minister Michał Dworczyk – czytamy na stronie Urzędu Gminy Nowa Ruda.

To kolejna, bardzo ważna inwestycja w bezpieczeństwo gminy wiejskiej Nowa Ruda.
– Kryteria, jakie należało spełnić, by uzyskać dotację, na podstawie wskazania Państwowej Straży Pożarnej, spełniła jednostka z Sokolca. Dalej, poparta została ona opinią Zarządu Gminnego i przychylnością Radnych Rady Gminy Nowa Ruda, co pozwoli na kontynuację planów wyborczych, dotyczących wymiany starego taboru Ochotniczych Straży Pożarnych – komentuje Adrianna Mierzejewska, Wójt Gminy Nowa Ruda.
– Tak, jak zapowiedziałam, dopóki starczy mi czasu i przychylności, każda z naszych 9-ciu jednostek wzbogaci się o nowy lub prawie nowy samochód bojowy. Za nami zakup 2 nowych średnich i jednego nowego lekkiego pojazdu dla naszych druhów, na których ZAWSZE można liczyć – kontynuuje Adrianna Mierzejewska.

– Za wsparcie dziękuję również posłom i senatorom naszego regionu oraz wielu osobom działającym wraz z nimi. W tym miejscu chciałabym też złożyć wielkie podziękowania dla wszystkich strażaków i przedstawicieli służb, którzy walczą w ostatnim czasie z pożarami lasów i łąk. Niech ten sprzęt służy Wam jak najlepiej i niech sytuacji do jego bojowego wykorzystania będzie jak najmniej! – życzy wójt Mierzejewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *