Krzysztof Bolisęga rezygnuje z funkcji prezesa

We wtorek 26 maja odbyło się spotkanie Zarządu, na którym zapadły bardzo ważne decyzje.
Kluczowa decyzja to ta, że z funkcji prezesa klubu zrezygnował, po 10 latach, Krzysztof Bolisęga – zapowiadał swoje odejście już w grudniu 2019 roku. Z klubem żegna się również wiceprezes Witold Gaik, członek zarządu Eugeniusz Gruszka oraz kierownik klubu Andrzej Kaczmarek. Warto podsumować te 10 lat i przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło…
Początek Krzysztofa Bolisęgi na stanowisku prezesa klubu przypada na sezon 2010/2011. Był to sezon, w którym występowaliśmy w A klasie – po spadku klubu z ligi okręgowej. Prezes przejmował klub w trudnym czasie. Nasz klub sięgnął dna, był zadłużony, pozbawiony sponsorów. Po szybkich i konkretnych działaniach, udało się skompletować drużynę, która w cuglach wygrała rozgrywki A klasy. W tamtym pamiętnym sezonie, zdobyliśmy aż 81 punktów, wygrywając 26 spotkań, remisując 3, a przegrywając zaledwie raz. Na stadion ponownie przychodziło dużo kibiców, pomału zaczęli również pojawiać się nowi sponsorzy. Po awansie do ligi okręgowej, drużyna nie zatrzymała się i już w pierwszym sezonie zapewniła sobie awans do IV ligi. Klub z sezonu na sezon wychodził z zadłużenia, pojawiali się nowi sponsorzy. Za kadencji Krzysztofa Bolisęgi klub występował na boiskach IV ligi i okręgówki – z przewagą IV ligi.
Najważniejsze dokonania Krzysztofa Bolisęgi i zarządu klubu:
– wyprowadzenie klubu z zadłużenia,
– budowa nowego domku klubowego,
– powrót pierwszej drużyny na boiska IV ligi,
– awans juniorów starszych do ligi wojewódzkiej,
– utworzenie drużyny juniora młodszego,
– zamontowanie brakujących krzesełek na trybunie krytej,
– renowacja płyty wraz z montażem nawodnienia,
– utworzenie strony internetowej klubu,
– rozwinięcie fanpage klubo­wego,
– poprawa frekwencji na stadionie podczas meczów.
Dziękujemy prezesowi i zarządowi oraz kierownikowi klubu za okres spędzony w klubie, za dokonania jakie udało się zrobić w przeciągu 10 lat. Z pewnością znajdą się tacy co powiedzą, że można było zrobić więcej i z pewnością tak jest – czego nie ukrywa Krzysztof Bolisęga.
Życzymy powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym. Mamy nadzieję, że za kilka lat spotkamy się ponownie. Raz jeszcze DZIĘKUJEMY!
Wybory nowego zarządu planowane są na 22.06.2020 r.
www.piastnowaruda.pl

Str. 27 w numerze 431 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 431
5-11 czerwca 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *