Przekazać, czy nie przekazać?

W trakcie październikowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie zdjęto z obrad punkt dotyczący wyrażenia zgody na wyrażenie zgody na darowiznę na rzecz Gminy Wiejskiej Nowa Ruda nieruchomości niezabudowanej przy ul. Niepodległości w Nowej Rudzie

Konkretnie chodzi o odcinek drogi wewnętrznej i parking przed nową siedzibą Urzędu Gminy Nowa Ruda przy ul. Niepodległości 2 (były sąd). Przez wiele lat budynek, własność Sądu Rejonowego w Kłodzku, stał niewykorzystany lub był wykorzystywany w niewielkiej jego części. Jakiś czas temu nieruchomość tę przekazano bezpłatnie Gminie Wiejskiej Nowa Ruda i po przeprowadzeniu gruntownych remontów budynek został główną siedzibą władz gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tym samym wniosek wójt Adrianny Mierzejewskiej o przekazanie nieruchomości niezabudowanej stanowiącej tzw. drogę wewnętrzną i parking wydaje się być zasadny, tym bardziej, że główny budynek urzędu gminy sąsiaduje z innym, w którym znajduje się cześć referatów.
Innego zdania są mieszkańcy budynku przy ul. Niepodległości 6-8 (były internat szkoły poligraficznej).
– Zwrócili się do nas mieszkańcy budynku przy ul. Niepodległości 6-8 z prośbą o przeanalizowanie tego wniosku. Tłumaczyli to tym, że dzięki drodze, która ma być przekazana gminie mieli bardzo dobry dojazd do swojej posesji, a pani wójt im ten dojazd utrudnia. Mieszkańcy budynku zwrócili się do nas o spotkanie i wysłuchanie ich argumentów związanych przeciw proponowanemu przekazaniu gminie tej nieruchomości – tłumaczy Janusz Staniocha, przewodniczący Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie.
Podczas najbliższego, zdalnego posiedzenia komisji w poniedziałek 7 grudnia, wybrany zostanie zespół ds. analizy przekazania nieruchomości niezabudowanej w formie darowizny na rzecz Gminy Nowa Ruda, ustalony też zostanie termin spotkania z mieszkańcami budynku przy ul. Niepodległości 6-8.

Str. 6 w numerze 457 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 457
4-10 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *