Odpowie karnie za zniszczenie flagi państwowej

Zdecydowaną reakcją ze strony policjantów zakończyło się wyjątkowo naganne zachowanie 32-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna zniszczył poprzez podpalenie flagę państwową. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut przestępstwa w tej sprawie. Teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności

Po południu dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu flagi państwowej na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Ustalili, że sprawca najpierw zerwał flagę państwową z jednego z masztów, a następnie ją podpalił. Po wszystkim oddalił się z miejsca zdarzenia.
Policjanci w wyniku podjętych czynności szybko ustalili i zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że podejrzany za pomocą zapalniczki podpalił flagę państwową, powodując jej zniszczenie.
32-latek usłyszał zarzuty przestępstwa do których się przyznał. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Teraz mężczyźnie za jego czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.
podinspektor Wioletta Martuszewska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *