Percepcja przestrzeni

Jak określić przestrzeń w której się znajdujemy? Za pomocą środków plastycznych uczestnicy zajęć świetlicowych próbowali zdefiniować jej właściwości

Tematem wiodącym ćwiczeń były zwierzęta. Najpierw poszła w ruch plastelina i materializowanie przestrzeni w postaci bryły i nadawanie jej konkretnych kształtów. To także wspaniałe ćwiczenie na motorykę palców ludzkiej dłoni sponiewieranych jednostajnymi ruchami przy obsłudze telefonu. Nie było łatwo ale najszybciej poradziły sobie najmłodsze dzieci tworząc cały grupy piesków i kotków, a dodatkowo budując im wygodne legowiska. Długo kombinował przy swojej pracy Bartek, aż wylepił bardzo ekspresyjną postać jeźdźca i psa podążającego wiernie za swoim panem.
Od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. To międzynarodowe święto, ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy. W tym dniu zajęcia rozpoczęto od rozmowy o tym, jakie są koty, jaki mają charakter, jak należy o nie dbać. Następnie dzieci na płaskiej powierzchni kreowały postacie swoich domowych pupilków. Przy pomocy gotowych szablonów, farb i gąbki budowały kompozycję eksponującą sylwetki białych kotów w różnych pozycjach. Dominowały wizje kosmicznej otoczki pełnej kontrastu kolorystycznego. Widocznie kot dla nas wszystkich to tajemniczy i bardzo zindywidualizowany przyjaciel.
relacja i fot. Zbigniew Babiak

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa realizuje zadanie publiczne Gminy Nowa Ruda pod nazwą: „Prowadzenie Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Jugów”. Zadanie finansowane przez Gminę Nowa Ruda oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.