OutPoint Rally Team blisko podium

W dniach 8-9 maja został rozegrany 3 Rajd Ziemi Głubczyckiej zaliczany do cyklu Marten Tarmac Masters 2021. Była to pierwsza w historii Tarmaca runda poza województwem dolnośląskim

Na zawodników z całej polski, w tym ścisłej czołówki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czekało 7 odcinków specjalnych w rejonie Głubczyc. Trudna charakterystyka opolskich odcinków mocno dała się we znaki wielu załogom, w tym – niestety – patronowanej przez nas ekipie OutPoint Rally Team.
Szybkie i brudne fragmenty w rozkopanych miejscowościach lub między polami zmusiły organizatorów do spowolnienia załóg stosując tzw. wygrodzenia. Na jednym z takich wygrodzeń załoga OutPoint Rally Team (A. Ciuksa/F. Bądkowski) jadąca Citroenem C2 przebiła oponę i z mocno pokrzywioną felgą, dojechała do mety odcinka specjalnego.
– Podczas zapoznania wygrodzenia były rozrysowane na asfalcie i wydawały się bardzo ciasne, czyli musielibyśmy zhamować się prawie do zera aby móc je ominąć. Jadąc już jednak na „ostro” okazało się, że pierwsze wygrodzenie można przejechać niemalże nie odejmując gazu. Po dojechaniu do drugiego znów zbyt mocno odpuściliśmy, bo można było dużo dalej hamować i wiele płynniej je pokonać – mówi Aleksander Ciuksa. – Dojeżdżając z kolei do następnej „przeszkody” pomyśleliśmy o tym, że skoro na tamtych można było jechać szybciej to i na tej jest na to szansa. Niestety nie… Opóźniliśmy hamowanie, najechaliśmy z większą prędkością i okazało się, że to wygrodzenie jest ciasne. Uderzyliśmy w podstawę słupka wytyczającego to wygrodzenie i pogięliśmy bardzo mocno felgę, łapiąc tym samym kapcia, a do mety było ok. 3 kilometrów w tym szutrowy łącznik. Dojechaliśmy do mety odcinka i na dojazdówce zmieniliśmy koło – relacjonuje kierowca.
Finalnie załoga OutPoint Rally Team zameldowała się na 4 miejscu w klasie C2 Cup ze stratą 11,7 s do podium.
Kolejne zawody zaplanowane są pod koniec czerwca w Jaworze.
Serdeczne podziękowania należą się: OutPoint – Kompleksowe Wykonawstwo Budowlane z Wałbrzycha, OutPoint – Agencja Zatrudnienia z Wałbrzycha, Punica – Okna i Rolety z Nowej Rudy, Auto Serwis Wojciech Nowak z Nowej Rudy, Ogrody Szmidla ze Świebodzic, Panter – Instalacje Sanitarne z Wałbrzycha, Mega Fajnie – Prezenty na każdą okazję z Wałbrzycha.
To dzięki tym firmom zespół OutPoint Rally Team jest w stanie realizować swoje sportowe cele.

fot. Kuba Kaczyński Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *