Narodziny gwiazdy

Niemal każdy młody człowiek marzy o podróżach w kosmos. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego czym jest wszechświat

Małą próbą spojrzenia w procesy fizyczne kosmosu była plastyczna wycieczka w narodziny naszego kosmologicznego otoczenia czyli układu słonecznego. Temat ten rozpoczął zajęcia świetlicowe w majowy dzień. Uczestnicy spotkania w podziale grupowym zrealizowali prace wielkoformatowe związane z narodzinami słońca i czarnej dziury. Akcentowano aspekt tajemnicy ciepłych i zimnych barw w kontekście ciepła, energii i struktury światła. Drugie spotkanie miało charakter warsztatów rękodzielniczo-muzycznych. Dzieci pod okiem Pani Marzeny, nawiasem mówiąc także kapelmistrzyni zajęć, pracowicie i żmudnie tworzyły z kolorowej bibuły papierowe kwiatki, które staną się elementami ozdobnymi podarunku dla mam. Proces jest czasami denerwujący kiedy nie umie się wiązać supełków z nitek toteż Pani Żaneta dźwiękami gitary wspomagała małych artystów w śpiewaniem. Muzyka łagodzi obyczaje i przynosi ukojenie powtarzalności wykonywanych czynności i rodzącej się nudzie. Pod czujnym okiem kapelmistrzyni dzieci stroiły swoje głosiki do prezentowanych piosenek będące osnową kameralnego programu artystycznego w przyszłym tygodniu. Efekt muzyczny przyniósł pozytywne skutki, kwiatków przybywało znacznie szybciej, ale być może rodziły się także gwiazdeczki sztuki wokalnej i muzycznej.
relacja i fot. Zbigniew Babiak

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa realizuje zadanie publiczne Gminy Nowa Ruda pod nazwą: „Prowadzenie Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Jugów”
Zadanie finansowane przez Gminę Nowa Ruda oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *