Zaproszenie na inaugurację pierwszej Wielkiej Ławki w Polsce Big Bench Bieganów / Dolny Śląsk

Lucyna Gołaszczyk – KokolokoADV
Sponsorka i promotorka
wraz z Big Bench Community Project (Clavesana – Włochy)
ZAPRASZAJĄ na inaugurację pierwszej w Polsce
BIG BENCH / WIELKIEJ ŁAWKI – Bieganów

21 Sierpnia 2021, godz. 12.00

Celem jest promocja slow turystyki i inicjatywy lokalnej

Lokalizacja: wieś Bieganów (Gmina wiejska Nowa Ruda)
Miejsce: Łąka przy Agroturystyce Koko Ryku, Bieganów 41, 57-400
GPS 50.559267, 16.487479

Jeżeli nie możesz być obecny na inauguracji, zapraszamy do odwiedzin Wielkiej Ławki w każdym momencie, dostęp jest wolny.

Ostatnie inauguracje BB we Włoszech

Inicjatywa BIG BENCH COMMUNITY PROJECT (BBCP) powstała po realizacji pierwszych Wielkich Ławek zaprojektowanych przez Chrisa Bangle, amerykańskiego projektanta, mieszkającego od 2009 w miejscowości Clavesana. Obecnie Wielka Ławka stała się symboliczną atrakcją rejonu Alta Langa w Regionie Piemont / Włochy. Idea ma na celu wspieranie lokalnej społeczności, turystyki i doskonałości rzemieślniczej krajów, w których znajdują się te nietypowe instalacje. BBCP to inicjatywa non-profit, promowana przez zespół projektantów Chris Bangle Associates S.r.l., przez
Fundację BBCP oraz prywatnych sponsorów finansujących Wielkie Ławki. Pierwsza Polska Big Banch jest sponsorowana przez Lucynę Gołaszczyk artystkę i właścicielkę Agroturystyki Koko Ryku w Bieganowie, Lucyna przybyła tutaj z Piemontu w 2011r; jej więzi z Włochami są nadal mocne i dlatego zapragnęła zrealizować łącznik między oba krajami i przyciągać na Wielką Ławkę osoby z podobną potrzebą kontaktu z pięknym naturalnym otoczeniem gór i wzgórz sudeckich w duchu slow turystyki. We Włoszech w ciągu kilku lat powstało już 168 Big Bench.

Zawsze ekscytujące jest widzieć, jak nowy pomysł podnosi skrzydła i wznosi się wysoko, aby odkryć nowych ludzi, nowe podejście do życia i nowe sposoby widzenia rzeczy, które są już znajome.
_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *