Ann Patchett
Dom Holendrów

To piękna przypowieść o matce marnotrawnej. Zwyczajne życie kobiety, autorka przemieniła w przejmujący obraz rodzinny. Bolesny i piękny zarazem. Pisarka próbuje udowodnić, że nie można odciąć się od swoich korzeni, porzucić, czy zapomnieć swojej rodziny. Zacząć wszystko od nowa. Wcześniej, czy później wracamy do przeszłości, wspominamy, popełniamy błędy naszych rodziców, czasami przebaczamy albo i nie.

Dom rodziny VanHoebeeków potocznie w okolicy mieszkańcy nazywają domem tych Holendrów z niemożliwym do wymówienia nazwiskiem. Dom jako budynek sprawia wrażenie, jakby unosił się nad wzgórzem. Niespotykany pod względem architektonicznym. Sąsiedzi patrzą na niego trochę z podziwem, trochę z niepokojem. Danny i Maeve są rodzeństwem, opuścili domostwo dawno temu. Teraz wracają do niego chociaż nigdy, by sobie tego już nie życzyli. Wspominają, jak dorastali w nim, jak rządził tu ojciec i jak szczerze nienawidziła go ich matka. To o niej jest ta opowieść i o dziedzictwie, które rzuca cieć na kolejne pokolenie.

Historia wciągająca. Obejmuje pięćdziesiąt lat życia nieszczęśliwej rodziny mieszkającej w niezwykłym domu. Jest tu mała tajemnica, interesujące wątki psychologiczne, rozprawienie z amerykańskim mitem o tym, że każdy może napisać swoją historię życia od nowa. Przeszłość jednak zawsze wraca. Polecam.

Krystyna Fecko

Recenzje innych książek znajdziesz tutaj

_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *