Noworudzki UTW – na XIV FORUM UTW

10 września w PWSZ im. Angeliusa Silesiusa w Wałbrzychu, odbyło się Dolnośląskie XIV Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku zorganizowane przez Federację Uniwersytetów Trzeciego Wieku z siedzibą we Wrocławiu oraz Sudecki i Wałbrzyski UTW. Forum otworzyła p.Teresa Ziegler, Prezes Federacji UTW serdecznie witając wszystkich przybyłych z Posłem Sławomirem Piechotą, Posłanką Izabelą Mrzygłocką oraz Rektorem PWSZ w Wałbrzychu prof. zw.dr hab. Robertem Wiszniowskim na czele. To Forum odbywało się pod hasłem „Popandemiczna psychologiczna OD-NOWA” i pod takim też tytułem wygłosiła wykład Pani dr Bogna Bartosz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Po wykładzie nastąpiło podsumowanie ankiety Cyfrowy Senior, przeprowadzonej przez Federację, z której wnikało że „z tym wykluczeniem cyfrowym seniorów” to wcale nie jest tak najgorzej. Nie mniej jednak przy wielu uniwersytetach powstały Lokalne Centra Wsparcia Seniora w zakresie cyfrowym. W podsumowaniu działań w okresie pandemii Noworudzki UTW przedstawił prezentację Marszu Nordic Walking, który odbył się w maju i jakby dał początek innym działaniom przywracającym popandemiczną aktywność. Uczestnikom Marszu zostały wręczone stosowne certyfikaty i upominki. Przedstawiono również wyniki internetowego konkursu „Zamknięci w domu otwarci na sztukę” ogłoszonego przez Federację a laureatów obdarowano nagrodami. Po przerwie kawowej uczestnicy Forum wzięli udział w warsztatach. Były o zajęcia taneczne, florystyczne, plastyczne, cyfrowe i joga śmiechu, które wszystkim przyniosły wiele radości. Obiadem poczęstowano forumowiczów w dawnym pałacu Czettrizów (obecnie PWSZ) a potem podsumowano Forum. Dopełnieniem całości był koncert muzyki filmowej w wykonaniu Trio Pawła Stuczyńskiego.

Anna Szczepan
Noworudzki UTW


_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.