Nadia Hamid
Gorzka pomarańcza

Historia Polki, która uciekła od męża muzułmanina. Dramatyczna opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach.

Nadia poznała swojego przyszłego męża Libijczyka w latach 80. ubiegłego wieku. Muchtar studiował wówczas w Polsce. Kobieta wyjechała z mężem do jego rodzinnego kraju. Obcy, radykalnie odmienny świat islamu zamienił życie codzienne Nadii w koszmar. W powieści oprócz wątków prawie kryminalnych mamy też obyczajowość i sporą dawkę wiedzy o życiu w społeczności arabsko-muzułmańskiej. Kiedy kobieta odzyskała wolność, spisała wspomnienia i opublikowała je. „Gorzka pomarańcza” to początek cyklu. W następnych częściach: „Jarzmo przeszłości” i „Dzieci szariatu” autorka opowiedziała znane jej historie innych kobiet. Po przeczytaniu na długo zostają w pamięci te kobiety. One i później ich dzieci to niewinne ofiary miłości dwóch osób, wywodzących się z dwóch różnych kultur. Kobiety to bezbronne żony i matki. Za muzułmańskimi mężami i ojcami stoi ich prawo i religia pozwalające dosłownie na wszystko. Autorka ukrywa się tutaj pod pseudonimem, nadal boi się przeszłości. Książka wpisuje się w modną ostatnio listę lektur o arabskim świecie.

Krystyna Fecko

Recenzje innych książek znajdziesz tutaj

_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *