Dla Mariusza


W niedzielę 22 stycznia w kościele p.w. św. Barbary w Nowej Rudzie-Drogosławiu odbył się koncert charytatywny na rzecz rehabilitacji Mariusza… Ćwikły z Czerwieńczyc, który w ubiegłym roku doznał udaru mózgu.
Spotkanie miało świąteczny nastrój. Można było usłyszeć aranżacje znanych kolęd, jak i mniej popularnych, dostojnych pastorałek. Indywidualnie zaśpiewało 6 dziewcząt: Martyna Zdrojek (organizatorka wydarzenia), Amelia Karczyńska, Jolanta Kurzawa, Klaudia Stryczyńska, Sara Mroczkowska i Hanna Rygiel. Uczestnicy wysłuchali również instrumentalnej wersji utworu „Dzień jeden w roku” w wykonaniu Magdaleny Mróz (skrzypce) oraz Piotra Mroza (gitara). Ku uciesze występujących, zgromadzeni włączyli się do śpiewu.
Przez cały dzień udało się zebrać 1767,15 złotych. Pieniądze już trafiły do potrzebującego pana Mariusza. Dziękujemy za liczne przybycie, wsparcie i pomoc.
Martyna Zdrojek, Magdalena Mróz

Mariusz Ćwikła 21 marca 2016 r. doznał rozległego udaru niedokrwiennego mózgu z porażeniem połowicznym. Nie ­mówił, nie siedział, nie obracał się, miał całkowicie porażoną prawą stronę. Po 9-dniowym pobycie w szpitalu w Kłodzku, został przewieziony do szpitala rehabilitacyjnego w Lądku-Zdroju. Tam przebywał dwa miesiące. Teraz jest w domu, chodzi z pomocą kuli, ale nadal ma sparaliżowaną prawą stronę ciała. Jest rehabilitowany sześć dni w tygodniu. Miesięczne koszty rehabilitacji wynoszą 2200-2500 zł.

Numer 265
27. stycznia – 2. lutego 2017 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *