Na narty do „Górnika”

To, co wyróżnia Kompleks Wyciągów Narciarskich „Górnik” w Rzeczce spośród innych ośrodków, to przede wszystkim komfort aktywnego wypoczynku

Świetna organizacja ośrodka, spokój i bliskość obcowania z naturą, cztery wyciągi narciarskie, wspinające się na bardzo dobrze utrzymane zimą stoki, umożliwiają – zarówno początkującym narciarzom i snowboardzistom, jak i zaawansowanym miłośnikom „białego szaleństwa” – odpoczynek i delektowanie się sportami zimowymi.
– Cieszy nas fakt, że w plebiscycie Radia Wrocław, nasz kompleks znalazł uznanie w gronie popularnych ośrodków narciarskich na Dolnym Śląsku – mówi Marian Gojdka, współwłaściciel KWN „Górnik” w Rzeczce. – Drugie miejsce w TOP5 dolnośląskich ośrodków narciarskich, w doborowym towarzystwie, zobowiązuje i motywuje do dalszej pracy – podkreśla.

Uznanie wśród narciarzy nie przychodzi z dnia na dzień. Marian Gojdka i Jarosław Śledź, wspólnicy w firmie „Jarko” dobrze wiedzą, że na sukces i popularność Kompleksu Wyciągów Narciarskich „Górnik” pracuje się latami. Do każdego sezonu zimowego przygotowują stoki właściwie przez pozostałą część roku. Na końcowy efekt – bardzo dobre warunki do jazdy – składa się praca ludzi w wielu obszarach.
– To od należytego przygotowania infrastruktury na stoku przed sezonem oraz w jego trakcie, zależą bardzo dobre warunki, które proponujemy naszym gościom – tłumaczy Jarosław Śledź. – Nasze wyciągi spełniają standardy bezpieczeństwa, odpowiednio dośnieżone i ratrakowane stoki, skrupulatność w realizacji najmniejszych detali, miła i profesjonalna obsługa gości – to wszystko powoduje, że ze spokojną głową zapraszamy do aktywnego wypoczynku właśnie na naszym kompleksie – dodaje z przekonaniem.

W tym sezonie narciarskim, już od początku grudnia, KWN „Górnik” w Rzeczce cieszy się sporym zainteresowaniem narciarzy i snowboardzistów. Bardzo dobre warunki na stokach, w zestawieniu z pięknem krajobrazu Gór Sowich, przyjazną atmosferą ośrodka i niewygórowanymi cenami usług sprawiają, że goście z całej Polski chętnie tutaj zaglądają i powracają każdej zimy. Trzy wyciągi orczykowe i jeden talerzykowy do dyspozycji, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, możliwość nauki jazdy na nartach i snowboardzie, pod pieczą profesjonalnych instruktorów – czegóż więcej trzeba? Na „Górniku” nikt nie narzeka na nudę, tym bardziej, że co rusz firma „Jarko” zaprasza na imprezy.

– W najbliższy weekend spotkanie z „Komisarzem Lwem” na naszych stokach – informuje Marian Gojdka. – Wspólnie z Komisariatem Policji w Nowej Rudzie będziemy uczyć – bawiąc się zarazem – zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach i zachowania w górach. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. Aura dopisuje, przebija się słońce… Zapowiada się dobra zabawa – zachęca.
Wyciągi należące do KWN „Górnik” działają od godz. 9.00 do godz. 20.00, z półgodzinną przerwą techniczną od godz. 16.30 do godz. 17.00. Stoki są oświetlone, ratrakowane i na bieżąco dośnieżane. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy i policjanci, którzy chętnie tutaj zaglądają, nie tylko służbowo.
Wojciech Grzybowski

Numer 268 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.Numer 268
17-23 lutego 2017 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *